Często reklamowana konsolidacja kredytów i pożyczek wygląda na świetne rozwiązanie dla osób borykających się z problemami finansowymi. To rzeczywiście opłacalna opcja, ale pod pewnymi warunkami, ważne jest także to, gdzie konkretnie dokonuje się konsolidacji swoich zobowiązań.

Kiedy konsolidacja naprawdę się opłaca?

Mówiąc o konsolidacji, dobrze jest rozgraniczyć dwie rzeczy, a więc wysokość miesięcznych rat oraz całkowity koszt zadłużenia. Kredyt konsolidacyjny łączy różne zobowiązania – klient ma od tej pory do zapłacenia tylko jedną ratę. Jest ona niższa od kwoty, jaka powstaje po zsumowaniu rat, które trzeba było płacić do tej pory. To główna korzyść konsolidacji.

Minus jest taki, że całościowy koszt kredytu konsolidacyjnego może przekroczyć wysokość wcześniejszych zobowiązań, ponieważ zmienia się oprocentowanie, a wydłużenie terminu spłaty rat zwykle powoduje wzrost opłat związanych z obsługą zadłużenia. Dlaczego więc tak wiele osób się na to decyduje? Powodem jest właśnie obniżenie miesięcznych rat.

Nieco innym zagadnieniem jest konsolidacja chwilówek. Poznań to miasto, gdzie bardzo łatwo skorzystać z tego rozwiązania, a wybór ofert jest niezwykle szeroki. Chwilówki konsoliduje się zazwyczaj wtedy, gdy są one przeterminowane – osoba zalega ze spłatą pożyczek w kilku miejscach i jej dług się powiększa. Nic oczywiście nie stoi na przeszkodzie, by skonsolidować pożyczki spłacane terminowo, ale tu należy dokładnie obliczyć, czy faktycznie dojdzie do obniżenia raty i redukcji dodatkowych kosztów.

Bank czy firma pożyczkowa?

Konsolidacja chwilówek w Poznaniu jest możliwa przede wszystkim w firmach pożyczkowych. Banki nie zajmują się obsługą chwilówek, a jeśli ktoś chce zaciągnąć kredyt gotówkowy na ich spłatę bądź uruchomić debet w koncie, musi mieć nienaganną historię w BIK. To przekreśla szanse na kredyt u osób mających zaległości w spłatach.

Te szanse rosną w firmach pożyczkowych. Wpis w BIK może być brany pod uwagę tylko do oszacowania ryzyka, natomiast długi na koncie i nieterminowe spłacanie rat nie powodują odrzucenia wniosku. Skonsolidować można pożyczki zaciągnięte w rozmaitych miejscach, przeszkodą będzie tylko postępowanie sądowe – firma pożyczkowa nie może zająć się długiem oddanym do komornika.

Jaką przewagę ma pożyczka konsolidacyjna?

Dlaczego nie wziąć po prostu zwykłej pożyczki? Na czym polega różnica? Konsolidacja chwilówek w Poznaniu jest po prostu tańsza i łatwiejsza do spłaty. Zwykłą pożyczkę należy oddać bardzo szybko, pożyczka konsolidacyjna jest rozłożona na mniejsze raty. Termin spłaty jest dogodniejszy, i co ważne, wierzyciele nie naliczają już żadnych odsetek karnych.

Konsolidacja chwilówek dokonywana jest zwykle na podstawie indywidualnych kryteriów, po zapoznaniu się z sytuacją dłużnika. Wszystkie te ustalenia muszą zostać zapisane w umowie, i to w taki sposób, by ich interpretacja nie budziła wątpliwości.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here