Czy biznes internetowy zawsze jest strzałem w dziesiątkę? Co sprzedawać w sieci, by klienci chcieli kupować? Jak dotrzeć do odpowiedniej grupy docelowej i czym przebić ofertę konkurencji? A wreszcie, jak zatrzymać przy sobie klientów, by ci kupowali w naszym e-sklepie nie jeden, a wiele produktów, wciąż wracając po więcej? Takie pytania zadaje sobie wiele osób, stawiających pierwsze kroki w branży e-commerce. Na niektóre z nich nie umieją odpowiedzieć nawet przedsiębiorcy z wieloletnim doświadczeniem.

Dobrze przemyślana strategia biznesowa pozwala krok po kroku dążyć do celu. Taka strategia, w każdym przypadku może wyglądać nieco inaczej. Zależy bowiem od rodzaju produktu, grupy docelowej, do której chce dotrzeć sprzedawca, środków finansowych, jakimi dysponuje oraz wielu innych czynników.

Odpowiedni produkt – odpowiedni klient

Jak nietrudno sobie wyobrazić, na sukces będzie wpływać rodzaj oferowanego produktu. Sprzedawca powinien umieć ocenić, czy znajdą się osoby, które zechcą go kupić. Warto pamiętać, że nawet na niszowe produkty mogą znaleźć się chętni, jeśli dotrzemy z nimi do odpowiedniej grupy docelowej. Taki niszowy produkt przy założeniu, że będziemy sprzedawać na terenie całego kraju, a nawet poza jego granicami może przynosić już spore zyski.

Intuicyjna strona internetowa

Nawet przy produkcie, który cieszy się sporym zainteresowaniem, można doprowadzić do upadku biznesu. Wystarczy wyobrazić sobie, że próbujemy sprzedawać przez stronę, która nie działa jak należy. Wczytuje się zbyt długo, a nawigacja po niej jest nieintuicyjna i zajmuje sporo czasu. W takim przypadku nawet potencjalnie zainteresowany kupujący szybko zrezygnuje z transakcji i przejdzie do strony konkurencji.

Responsywność strony www

W dzisiejszych czasach coraz mniej osób wykorzystuje do przeglądania stron internetowych komputer, a coraz więcej urządzenia mobilne. Tablety i telefony, które zawsze mamy przy sobie ułatwiają szybki dostęp do informacji oraz wyszukiwanie interesujących produktów. Używamy ich w tym celu w wielu sytuacjach: czekając w kolejce do lekarza, dojeżdżając komunikacją miejską do pracy albo odpoczywając wieczorem w domowym zaciszu. Dlatego tak ważne jest, by strona e-sklepu była responsywna i wyświetlała się poprawnie zarówno na komputerze, jak i urządzeniach mobilnych.

Bezpieczeństwo przesyłek

Wielu początkujących e-sprzedawców koncentruje się na wyglądzie oraz działaniu strony www, zapominając o tym, jak istotne jest to, w co produkt zostanie zapakowany. Opakowanie dopasowane do rodzaju konkretnego produktu pozwala mu dotrzeć do miejsca docelowego bez żadnych uszkodzeń. Tym samym e-sprzedawca buduje zaufanie kupujących do swojego sklepu i zyskuje szansę na to, że zostanie polecony innym kupującym. Opakowanie powinno gwarantować bezpieczeństwo przesyłanych produktów, a w niektórych przypadkach może być nośnikiem informacji. Nadrukowane na nim logo albo nazwa sklepu pomagają w budowaniu świadomości marki wśród dotychczasowych oraz nowych klientów. Takie opakowania oferuje E-hurtownia-opakowan.pl.

Optymalizacja i pozycjonowanie

Dotarcie do klientów nie jest jednak tak proste, jak mogłoby się wydawać. Pokonanie konkurencji i pojawianie się na jednej z pierwszych pozycji wyszukiwarki internetowej zdecydowanie może w tym pomóc. Tylko jak tego dokonać, jeśli w e-commerce stawiamy dopiero pierwsze kroki? Ważne, by strona została dobrze zoptymalizowana, a jej pozycjonowanie powierzone wiarygodnej, skutecznej i uczciwej firmie. Dzięki technikom White Seo strona e-sklepu może zacząć pojawiać się w wyszukiwaniach na zadawane przez internautów zapytania.

Błędy w branży e-commerce mogą bardzo szybko doprowadzić do porażki przedsiębiorcy. Kluczem do sukcesu pozostaje dobrze przemyślana i dostosowana do konkretnej sytuacji strategia biznesowa.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here