Jeśli kiedykolwiek zmagałeś się z umieszczeniem notatek w formacie prezentacji, możesz spróbować cyfrowego notowania. Aplikacje do notowania cyfrowego pozwalają na wykorzystanie technologii opartej na chmurze do organizowania notatek w formie prezentacji. Ponadto, cyfrowe notowanie jest idealne dla studentów odbywających zajęcia zdalnie lub tych, którzy pracują w domu. Choć wielu notujących ucieszy się na wieść o tym, że nowa technologia pozwala im na dostęp do swoich notatek z dowolnego miejsca, mogą oni stwierdzić, że mają zbyt wiele informacji, aby przechowywać je w jednym systemie. Więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie Techpolska.pl

Nieskończenie rozrastające się płótno

Kiedy używasz nieskończenie rozszerzającego się płótna, masz dużo swobody. Możesz narysować wszystko, co chcesz, a nawet przesunąć granice płótna. Aplikacja posiada panel boczny, który umożliwia poruszanie się po płótnie, a także eksportowanie lub udostępnianie wybranych fragmentów pracy. Ta funkcja jest szczególnie przydatna podczas pracy nad cyfrowym notatnikiem, który nigdy się nie kończy. Możesz także zmienić poziom powiększenia na pasku stanu, aby dostosować go do swoich potrzeb.

Posiadanie nieskończenie rozszerzającego się płótna do cyfrowego notowania jest jedną z najbardziej atrakcyjnych cech Concepts. Za pomocą aplikacji możesz łatwo tworzyć diagramy przepływu i mapy myśli. Dodawanie notatek do Concepts jest łatwe, ponieważ możesz po prostu przeciągnąć palcem z boku na bok. Nieskończona przestrzeń i narzędzia do rysowania pozwalają na naturalne i łatwe szkicowanie notatek. Nieskończone płótno pozwala uchwycić pomysły na różne sposoby, dzięki czemu można je wyróżnić i udostępnić innym.

Organizowanie notatek w formie prezentacji

Organizacja jest krytyczną umiejętnością akademicką, a wielu studentów zmaga się z nią. Nauczyciele i rodzice zazwyczaj pomagają uczniom w organizacji, ale świat cyfrowy to zupełnie inne zwierzę. Aby odnieść sukces w szkole, uczniowie muszą nauczyć się przenosić swoje umiejętności organizacyjne do świata cyfrowego. W dzisiejszym szybko zmieniającym się środowisku akademickim, technologia odgrywa coraz ważniejszą rolę w klasie. Dlatego studenci muszą nauczyć się tworzyć efektywny system organizacyjny dla siebie.

Ograniczenia notowania cyfrowego

Jedną z wielu zalet notowania cyfrowego jest jego elastyczność. W przeciwieństwie do papieru, notowanie cyfrowe nie ma końca. Jako taki, eliminuje sztuczną barierę w postaci pełnych stron. Zamiast tego, zapewnia studentom puste płótno, na którym mogą pracować. Narzędzia do tworzenia map koncepcyjnych, na przykład, pozwalają studentom tworzyć sieci pomysłów o nieskończonej wielkości. Istnieją jednak pewne ograniczenia tego typu notowania. Należy do nich przede wszystkim długość pracy na baterii Twojego urządzenia.

Evernote

Jeśli jesteś fanem cyfrowego notowania, powinieneś wypróbować Evernote. To przydatna aplikacja, która ułatwia robienie notatek i pozwala na ich sortowanie i przeszukiwanie. Notatki są grupowane i oznaczane w Evernote, a Ty możesz łączyć je ze sobą, aby znaleźć je później. Na przykład notatka o książkach może łączyć się z inną notatką, w której napisałeś recenzję. Dzięki temu łatwo jest znaleźć konkretną notatkę, wyszukując tylko jej tytuł.

Możesz również używać Evernote jako klipartu internetowego. Gdy skopiujesz link do Dokumentów Google, Evernote utworzy ikonę Google Drive w linku, który zmieni się wtedy na nazwę dokumentu. Evernote jest również dobrym skanerem dla urządzeń mobilnych i ma optyczne rozpoznawanie znaków.

Więcej przykładów aplikacjio przystosowanych do robienia elektronicznych notatek możesz znaleźć tutaj.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here