Żyjemy w dość stresujących czasach. Ciągła pogoń za karierą, sukcesem zawodowym, czy po prostu pieniędzmi – nie sprzyja naszemu zdrowiu psychicznemu. Niekiedy nasze zasoby energii po prostu się kończą, zaczynają pojawiać się pytania, na które nie potrafimy sami sobie odpowiedzieć. W chwilach emocjonalnego kryzysu powinniśmy wiedzieć, że są ludzie, którzy mogą nam pomóc. Istnieje wiele metod walki z taką przypadłością, jedną z nich, o ile nie najważniejszą – jest psychoterapia.

Co to jest psychoterapia?

To nic innego jak szczera rozmowa w cztery oczy z doświadczonym terapeutą, który po wnikliwej analizie tego, co nas dręczy – jest w stanie podjąć odpowiednie kroki lub poradzić jaki kierunek powinniśmy obrać, kiedy znajdziemy się przy życiowym drogowskazie. Warto zaznaczyć, że podstawą udanej terapii jest szczerość pacjenta, bez tego – efekty mogą nie być zadowalające. Pacjent powinien także uzbroić się w cierpliwość, niekiedy psychoterapia może trwać latami, aż osiągniemy wymarzony efekt, każdy powinien mieć tego świadomość – zazwyczaj nie wystarczy jedno, czy dwa spotkania, a regularna praca nad swoimi słabościami.

Jakie wyróżniamy rodzaje psychoterapii?

Najszerzej znaną i powszechnie stosowaną jest psychoterapia poznawczo-behawioralna. Oprócz niej spotkamy się także z psychoterapią psychoanalityczną, czy psychodynamiczną. Metoda poznawczo-behawioralna jest najczęściej stosowaną przez terapeutów. Daje świetne efekty przy systematycznej pracy pacjenta ze specjalistą. Jest popularną metodą leczenia zaburzeń psychicznych, adaptacyjnych, czy trudności emocjonalnych.

Biorąc pod uwagę, na przykład zagrożenie epidemiologiczne, czy po prostu fakt, że nie każdy na początku jest w stanie zdobyć się na wizytę w cztery oczy – specjaliści wychodzą nam z pomocną dłonią. W takim wypadku psychoterapia online może się okazać świetnym wyborem. Bez wychodzenia z domu, co też jest niekiedy istotnym aspektem, gdyż w domu zazwyczaj mamy największe poczucie bezpieczeństwa – specjaliści są w stanie rozgryźć dręczące nas problemy.

Źródło: PsychoCare

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here