Nie ulega wątpliwości, że edukacja wkracza w nową epokę. Nowe pokolenia charakteryzują się zupełnie innymi nawykami, a technologia na dobre zagościła w metodach nauczania. Czego powinni nauczyć się nauczyciele oraz dyrektorzy szkół, by zapewnić dzieciom nowoczesną i skuteczną edukację?

Nowoczesny nauczyciel, czyli jaki?

Dzisiejsi uczniowie w niczym nie przypominają swoich starszych kolegów. Są zdecydowanie bardziej otwarci, przedsiębiorczy i zainteresowani przyszłością. Są za pan brat z nowoczesną technologią, która towarzyszy im od najmłodszych lat. Nic więc dziwnego, że również w kwestii uczenia się mają zupełnie inne nawyki. Czego oczekują obecni uczniowie od nauczycieli?

  • Wykorzystania w nauczanie nowoczesnej technologii multimedialnej.
  • Komunikowania się zrozumiałym dla nich językiem.
  • Zrozumienia ich potrzeb i sposobu patrzenia na świat.

Rozwiń swoje kompetencje na szkoleniach dla nauczycieli

Szkolenia dla nauczycieli to nie tylko okazja do tego, by zrobić kolejny krok w karierze zawodowej i zdobyć tytuł nauczyciela mianowanego czy dyplomowanego, ale również do tego, by zrozumieć współczesnego ucznia i sprostać jego oczekiwaniom. Trwanie przy konserwatywnych metodach niestety zaowocuje brakiem zaangażowania dzieci i młodzieży w zajęcia.

Na szkoleniach dla nauczycieli możesz również poszerzyć swoje kompetencje o pracę z młodzieżą z niepełnosprawnościami zarówno fizycznymi, jak i umysłowymi, a także z dziećmi z nadpobudliwością.

Stań się konkurencyjnym graczem na rynku pracy

Niż demograficzny nie wpływa pozytywnie na sytuację nauczycieli na rynku pracy. Niestety zamykanie szkół i redukcja etatów podnoszą ryzyko utraty pracy. Tym bardziej warto pomyśleć o kroku naprzód i poszerzeniu swoich kompetencji, dzięki którym będziesz mieć lepszą pozycję.

Dyrektorze, zorganizuj nowoczesną szkołę

Rolą dyrektora jest jak najlepsze przygotowanie placówki oświatowej oraz kadry nauczycielskiej. W tym celu dyrektorzy szkół i przedszkoli powinni być na bieżąco z przepisami prawnymi dotyczącymi bezpieczeństwa korzystania z technologii informatycznej, a także z trendami dotyczącymi nowoczesnego nauczania. W 2020 roku kolejnym wyzwaniem, jakie stoi przed dyrektorami placówek oświatowych, jest przygotowanie obiektów, uczniów oraz nauczycieli na powrót do szkół po lockdownie spowodowanym pandemią koronawirusa.

Staw czoło cyfryzacji i innym wyzwaniom

Dane osobowe oraz osiągnięcia uczniów są dzisiaj przechowywane w formie cyfrowej i rolą dyrektora jest zapewnienie szkole w pełni bezpiecznej sieci informatycznej oraz odpowiedniego przeszkolenia w jej obsłudze. Szkolenia dla dyrektorów obejmują bardzo zróżnicowane aspekty nowoczesnego prowadzenia placówki oświatowej, dotyczące między innymi bezpieczeństwa cyfrowego, wdrażania technologii w metody nauczania, zarządzania kryzysowego, obsługi Systemu Informacji Oświatowej czy wreszcie polityki kadrowej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here