Zabiegi fungicydowe w obrębie zbóż ozimych, to jedne z trafniejszych propozycji na rynku ogrodniczym i rolniczym, które wpływają bezpośrednio na ochronę, jak również na zwalczanie różnego typu grzybów.

Dzięki preparatom zaawansowanym technologicznie, których jest niemało na rynku, można adekwatnie zadbać o przyszłe plony, jak również zabezpieczyć uprawy przez zniszczeniem przez grzyby.

Zabiegi stosowane w rolnictwie do ochrony roślin, to dzisiaj bardzo powszechne działania gospodarcze, jakie mają wpływ na zbierane plony. Wykorzystując nowocześnie opracowane mieszanki ochronne i interwencyjne można skutecznie pozbyć się wszelkiego typu chorób roślinnych, w tym grzybów.

Jakie środki grzybobójcze wykorzystywane są do ochrony zbóż ozimych?

Środki grzybobójcze można bez trudu odnaleźć pod postacią produktów między innymi takich jak Kier 450 SC, Makler 250 SE, Atropos 500 EC czy Bukat 500 SC, jakie są wykorzystywane w przypadku ochrony zbóż ozimych. Substancje wykorzystywane w tego typu preparatach będą wiązały się z wykorzystaniem mieszanek tj. azoksystrobina, tebukonazol, propikonazol, prochloraz. Mieszaniny używane są zawsze zgodnie z zaleceniami producenta, głównie, jeśli chodzi o dawki preparatów.

Ochrona zbóż ozimych

Ochrona zbóż ozimych – nie tylko dla rolników

Ochrona zbóż ozimych to bardzo szeroki temat, jaki warto jest omawiać, szczególnie jeśli chodzi o ochronę upraw w Polsce. Zarówno, jeśli chodzi o mniejsze uprawy, jak również takie na większą skalę, z których żyje gospodarz. Istnieje mnóstwo chorób, które atakują rośliny uprawne i jakie można zwalczyć w błyskawicznym czasie mając pod ręką dobrej jakości produkt w formie fungicydów. Dobrze dopasowany preparat, jaki ma przede wszystkim wspomóc rolnictwo i osoby inwestujące w ziemie uprawne. Na stronie online ochrona fungicydowa odnajdziemy liczną grupę mieszanin, jakie stosowane są w zależności od zapotrzebowania zarówno w okresie ochronnym, jak również w momencie pojawienia się skaz w formie grzybów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here