poniedziałek, Luty 24, 2020

Podatek od deszczu

0
Podatek od deszczu

Podatek od deszczu został wprowadzony w styczniu 2018 roku na podstawie Prawa wodnego. Dotyczy to właścicieli terenów, gdzie nie ma kanalizacji i które zabudowane są z materiałów nieprzepuszczających wody do gruntu. Jest to opłata obowiązkowa. Jeżeli na terenie znajdują się duże budynki o powierzchni ponad 3,5 tysiąca metrów kwadratowych i powierzchnia ta jest zabudowana w co najmniej 70% i w okolicy nie ma kanalizacji deszczowej wówczas podatek od deszczu obowiązuje.

Z jakich pomocy naukowych korzystać w klasach 1-3?

0
Z jakich pomocy naukowych korzystać w klasach 1-3

Nauczanie klas 1-3 często nie jest takie proste. Oczywiście o ile na samym początku można poniekąd wykorzystywać do tego zabawę, tak już po krótkim czasie koniecznie trzeba przejść do normalnego rytmu uczenia się. A jak wiadomo dzieci mogą mieć problemy z koncentracją, ale również jedne uczą się wolniej, drugie szybciej, dlatego warto korzystać z pomocy naukowych. Przypominamy także o możliwości skorzystania z dotacji podręcznikowej, w każdym przypadku dotacje rozlicza się z jednostką samorządu terytorialnego.

Audyt finansowy – szansa czy zagrożenie?

0
Audyt finansowy - szansa czy zagrożenie

Z pojęciem audytu finansowego najczęściej mają do czynienia biegli rewidenci, księgowi oraz studenci kierunków finansowych. Niemniej jednak jest to pojęcie istotne z punktu widzenia każdego dużego przedsiębiorstwa. Takie firmy są przecież zobowiązane do corocznego badania.

Predyspozycje to zostanie adwokatem

0
Predyspozycje to zostanie adwokatem

Każdy adwokat musi przejść bardzo długą i żmudną drogę, zanim będzie pracował w swoim wymarzonym zawodzie. Początkiem długiej kariery i szkolenia się jest ukończenie studiów prawniczych. Następnie należy odbyć specjalną aplikację. Cały ten proces zajmuje kilka lat. Studia prawnicze trwają 5 lat, zaś aplikacja 3 lata i 6 miesięcy.

Starość nie radość

0
Starość nie radość

Bywają tematy, o których nie mamy ochoty mówić, ale wszyscy wiedzą, że istnieją. Takim tematem z pewnością jest śmierć. Młodzi nie chcą o niej myśleć a ludzie starsi muszą się pogodzić z tym, że są coraz bliżej kresu swoich dni. Można oczywiście nie przejmować się niczym do ostatniej chwili. Najczęściej jednak ludzie starają się zabezpieczyć rodzinę.

Zawiesie wężowe w pytaniach i odpowiedziach

0
Zawiesie wężowe w pytaniach i odpowiedziach

Zawiesia wężowe stosunkowo często stosowane są dzisiaj w różnego rodzaju przedsiębiorstwach, firmach czy też magazynach. Co w zasadzie powinno się o nich wiedzieć? Poniżej przedstawione zostaną najważniejsze pytania i odpowiedzi dotyczące właśnie zawiesi wężowych….

Hosting wordpress

0
Hosting wordpress

Zakup hostingu jest niezbędną rzeczą w procesie zakładania własnej strony internetowej. W dzisiejszych czasach, za pośrednictwem strony internetowej możemy prowadzić bloga lub sprzedawać różnego rodzaju towaru i usługi, np. takie jak szkolenia. Sprzedaż za pośrednictwem internetu to tak zwana branża e-commerce.

Wakacyjny wyjazd nad morze

0
Wakacyjny wyjazd nad morze

Z roku na rok wzrasta zamożność Polaków. Co za tym idzie? Jakie niesie za sobą konsekwencje? Odpowiedź jest prosta, czyli różne. Na przykład faktem powoli się staje to, że stać nas na coraz dłuższe i coraz częstsze wspólne wyjazdy rodzinne. Coś, co kiedyś było tylko marzeniem wielu osób, teraz staje się czymś normalnym. W ciągu roku dużo pracujemy. Zarabiamy pieniądze, które delikatnie łatwiej niż parę lat temu jest nam odłożyć. Z olbrzymią przyjemnością wydajemy je na wspomnianym wcześniej wyjeździe w gronie bliskich, ukochanych osób.

Gdzie najczęściej podróżujemy? Nad Polskie morze

Oferta turystyczna jest bardzo obszerna i bogata. Miejscowości wartych polecenia mamy w naszym pięknym kraju tysiące. Jest jednak jedna miejscowość, która powtarza się we wspomnieniach lub planach na wyjazd. Chodzi tu konkretnie o Władysławowo.

Władysławowo to nadmorska miejscowość słynąca z wielu atrakcji. Atrakcji przyciągających turystów jak magnes. Wśród nich są takie miejsca jak przykładowo wieża widokowa. Świetnym miejscem na odpoczynek jest też ocean park. Z pewnością poklikamy mnóstwo zdjęć w miejscu o nazwie domek do góry nogami. Można by tak wymieniać bardzo długo. Każdy na bank odwiedzi plażę lub słynną aleję gwiazd.

Jest jednak podstawowa czynność, którą należy wykonać, udając się w to relaksujące miejsce. Trzeba znaleźć miejsce do spania. Najprościej zrobić to wpisując w internecie hasło: Władysławowo noclegi, Władysławowo kwatery lub Władysławowo pokoje i apartamenty. Baza noclegowa w tej nadmorskiej miejscowości jest bardzo dobrze rozbudowana. Ceny są dość atrakcyjne. Z dużą pewnością każdy turysta przybywający tu na zasłużony odpoczynek znajdzie coś dla siebie. Wiadomo, iż mamy różne gusta oraz wymagania. Spośród wszystkich dostępnych ofert znajdziemy wymarzoną. To pewne. Pomocne w tym są odpowiednie strony oraz wyszukiwarki.

Podsumowując, urlop w Polsce nie musi być nudny i drogi. Nadmorskie kurorty to nie tylko plaża i smażona ryba. Władysławowo przyciąga i ma na to dowody.

Kredyty agrarne

0
Kredyty agrarne

Kredyty dla rolników to temat, który ostatnimi czasy nabiera coraz większego rozpędu. Z czego wynika taki stan rzeczy? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, gdyż jest to kwestia o raczej stosunkowo dużej złożoności i nie wiadomo co decyduje o ostatecznym werdykcie. Jeżeli jednak przeanalizujemy strukturę przemysłową i ekonomiczną naszych czasów, można jednoznacznie stwierdzić, że to z czym mamy do czynienia przechodzi już ludzkie pojęcie.

Patrząc na stan wysokości wody w oceanach, prędkość topnienia lodowców, ocieplanie się klimatu oraz wymierania różnych gatunków żywych na naszej planecie, można jednoznacznie stwierdzić, że coś jest nie tak. Zmiany w pogodzie, gwałtowne zjawiska atmosferyczne oraz ekstremalne susze i powodzie są następstwami w dużym stopniu naszych wcześniejszych działań w kierunku naszej planety. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego zjawiska i nie utożsamia go raczej z naszą działalnością, co jest na swój sposób wręcz zatrważające. Należy mieć świadomość tego, że coraz częściej udzielane kredyty dla rolników są następstwem naszych wcześniejszych działań w temacie ekologii oraz naszego życia na Ziemi. Przez to, że sprawiliśmy, iż klimat na naszej planecie jest coraz gorszy, warunki agrarne globalnie się pogarszają. W rezultacie, potrzebujemy coraz większych funduszy, aby wspierać działania rolników w każdym miejscu na świecie.

Aby zapobiec tak niechcianym zjawiskom jak globalna degradacja kuli ziemskiej, warto zwalczać przyczynę takiego stanu rzeczy. W tym miejscu, warto powiedzieć kilka słów na temat tego, że dużą winą za taką sytuację można obwiniać wszelkiego rodzaju gazy cieplarniane. Duża emisja dwutlenków siarki, tlenków azotu, czadu oraz dioksyn i furanów powoduje, że Ziemia jest zmuszona zwiększać swoją temperaturę. Jest tak ze względu na to, że poprzez zwiększenie temperatury, atmosfera naszej planety gwałtownie zwiększa swoją objętość, co pozwala na większe magazynowanie gazów w atmosferze. Jest to jednak zjawisko bardzo negatywne i to właśnie my musimy zaradzić temu problemowi. Jeżeli damy sobie radę z tym problemem, jest jeszcze szansa, aby uratować nasza planetę.

Pierwszym z kroków, które można by było zrobić w tym kierunku, jest niewątpliwie ingerencja w strukturę przemysłowo – energetyczną na świecie. Pamiętajmy o tym, że to właśnie głównie zawodowe jednostki energetyczne takie jak elektrownie i elektrociepłownie oraz tak zwana mała emisja, czyli między innymi domy mieszkalne, są w bardzo dużej, jeżeli nie w decydującej mierze odpowiedzialne za obecny stan rzeczy. Mamy jednak duży wpływ na to, żeby wszystko zmieniło się na lepsze. Pierwszym krokiem jest polepszenie jakości filtrów spalin w elektrowniach i elektrociepłowniach. Mam tutaj na myśli taki elementy jak jednostki odsiarczania spalin oraz odazotowania, co pozwoliłoby wnieść nasze powietrze na zupełnie inny poziom czystości. W drugiej kolejności warto powiedzieć, że polepszenie jakości paliwa oraz instalacji centralnego ogrzewania w domach również daje nam lepsze perspektywy na stan rzeczy na świecie. Do dzieła!

PROGRAMOWANIE W JĘZYKU PYTHON

0
PROGRAMOWANIE W JĘZYKU PYTHON

Czym jest Python?

Przy okazji różnych rankingów najpopularniejszych języków programowania i podsumowań najpopularniejszych trendów oraz technologii w branży IT, często wspomina się o Pythonie. Język ten cieszy się dużym uznaniem i dzięki swojej prostej, intuicyjnej składni jest przy tym powszechnie uważany za wyjątkowo łatwy, odznacza się także wysoką wydajnością. Twórcą Pythona jest holenderski programista Guido van Rossum, jego nazwa pochodzi zaś od legendarnego kabaretu Latający Cyrk Monty Pythona. Dzięki odpowiednim bibliotekom i frameworkom, Python jest językiem o bardzo szerokim zastosowaniu, a interpretery dostępne dla wielu systemów sprawiają, że można go używać na wielu platformach. Elastyczność Pythona umożliwia wykorzystywanie go zarówno w programowaniu obiektowym, jak i strukturalnym czy funkcjonalnym. Dominujące obecnie obszary zastosowania omawianego języka to data science czy uczenie maszynowe, a back-endowy framework Django umożliwia sięganie po Pythona przy tworzeniu aplikacji internetowych. W niniejszym tekście pokrótce omówimy podstawowe zasady programowania w Pythonie, mając nadzieję, że pomoże to w podjęciu pierwszych kroków w samodzielnej nauce.

Kilka słów o programowaniu.

Python to język programowania dostępny w otwartym oprogramowaniu, środowisko potrzebne do pracy w nim można więc ściągnąć za darmo ze strony python.org.  Nie jest to konieczne w przypadku Linuxa i Maca – w tych systemach Python jest już zainstalowany. Aby móc rozpocząć programowanie, należy utworzyć plik z rozszerzeniem .py będący edytorem i środowiskiem jednocześnie – plik ten nazywamy skryptem. Tak jak w każdym innym języku programowania, również praktyczną naukę Pythona warto zacząć od napisania najprostszej aplikacji ze słynnym komunikatem „Hello World”.  Służy do tego polecenie print. Interpreter skryptów zamienia zapis w postać zrozumiałą dla komputera – jest on zainstalowany w Linuxie, trzeba go jednak doinstalować w wypadku systemów Windows. Ważną rolę w Pythonie odgrywają funkcje czyli fragmenty kodu wykonujące pewne sekwencje poleceń; przyjmowane przez funkcje argumenty to dane niezbędne do ich wykonania. Przykładem zastosowania funkcji i poleceń jest formatowanie napisów – funkcja str zamienia inne typy, np. liczby, w zmienne o nazwie string, czyli właśnie napisy, definiowane za pomocą apostrofów lub cudzysłowów. Poza typami liczbowymi i będącymi sekwencjami znaków stringami (napisami), w Pythonie występują również typy logiczne (wartości Prawda i Fałsz), listy, które są złożonymi typami danych i przechowują różne elementy podzielone przecinkiem, krotki (listy, które są niezmienne) i słowniki przechowujące dane w parach. Zmienne w Pythonie mogą mieć dowolne nazwy, z zastrzeżeniem, że ich pierwszym znakiem musi być wybrana litera alfabetu. Zmienne nie mogą istnieć bez wartości. Na początkowym etapie programowania, warto dodawać do kodu niewidoczne dla późniejszych użytkowników aplikacji komentarze, w których można zapisywać wszystkie istotne i ułatwiające orientację uwagi czy spostrzeżenia. Następną kategorią o której należy wspomnieć, są instrukcje warunkowe – jak sama nazwa wskazuje, są wykonywane tylko przy spełnieniu pewnych warunków. Do ich wprowadzania używa się fraz „if” albo „elif” (else if). Aby konkretny blok zapisanego kodu mógł się powtarzać, potrzebne jest użycie pętli. Pętla „for” występuje w każdym języku programowania i służy do wykonywania danej czynności określoną liczbę razy. Zawiera słowo kluczowe „for”, nazwę zmiennej, która odpowiada kolejnym elementom, słowo „in”, wartości, po których następuje iteracja (wywoływanie elementów z listy) oraz oznaczony wcięciem blok kodu, który będzie się wykonywał w pętli.

Dlaczego właśnie Python?

Jak powiedzieliśmy na początku, Python należy do najprostszych języków programowania. Jego naukę można rozpocząć od zupełnych podstaw, tj. bez żadnego wcześniejszego kontaktu z programowaniem, a zdaniem wielu osób to właśnie Python stanowi znakomity start do dalszego rozwoju, pogłębiania wiedzy i nabywania nowych umiejętności. Kod w Pythonie można czytać jak zwykły tekst napisany po angielsku, a wielkim ułatwieniem jest jego przejrzysta i zwięzła składnia.  Szerokie zastosowanie Pythona, w tym w takich nowoczesnych i innowacyjnych technologiach jak big data czy machine learning, sprawia, że jego popularność stale rośnie. Widać już, że za Pythonem stoi wiele znaczących argumentów – warto zatem go dobrze opanować.

ZOBACZ TEŻ