Dzisiaj szukanie pracy jest o wiele łatwiejsze niż dawniej. Przede wszystkim, dlatego że to dzisiaj pracodawcy mają problem z pracownikami, których brakuje. To, dlatego jeśli będziemy pytać o pracę to szanse na to, że ją znajdziemy są większe. Wielu pracodawców poszukuje ludzi od miesięcy, bo nie ma nikogo chętnego. Tacy pracodawcy zgłaszają się do Urzędu Pracy i tam poszukują ludzi do pracy.

To jest jeszcze trudniejsze, bo większość z tych osób pracować nie chce. Przychodzą tylko żeby im podpisać kartkę, że nie będą tutaj pracować i dalej wracają na listę bezrobotnych. Jeśli trafi się ktoś chcący pracować to pracodawcy są bardzo zaskoczeni. Tak to dzisiaj wygląda w Polsce i czy to jest dobre czy złe to każdy musi sobie sam odpowiedzieć.

Piszemy w sprawie pracy

Dzisiaj wiele osób boi się osobistego kontaktu, dlatego wybierają kontakt mailowy. To dobre rozwiązanie, ale trzeba uważać, co się pisze i jak się pisze. Pierwsza ważna rzecz to nie rozmawiamy z kolegą tylko z przyszłym pracodawcą, a zatem trzeba używać sformułowań Dzień Dobry, a nie Witam. Zwracamy się pan, pani to wszytko będzie rzutowało na to czy taka osoba zainteresuje się naszą ofertą.

Bardzo dobrze jest w takim liście coś o sobie napisać, ale również warto dodać CV. Nie kłammy w CV, bo to szybko wyjdzie na jaw i nie dostaniemy pracy i jeszcze narobimy sobie wstydu. Dzisiaj jest mało pracowników, a zatem jeśli nie mamy doświadczenia, ale mamy chęci do pracy to pracodawca na pewno będzie chciał z nami pójść na współprace. Tak to właśnie wygląda u wielu osób, dlatego i my jesteśmy w stanie dać sobie rade.

Kontakt telefoniczny

Nieco trudniej będzie nam się kontaktować telefoniczne. Wtedy jest stres i też wiele osób nie lubi rozmawiać przez telefon. Sama rozmowa nie zawsze coś przyniesie, bo przecież można o sobie opowiedzieć, ale nie damy CV przez telefon? To, dlatego trzeba wyuczyć się regułek i trzeba uważać, co się mówi żeby osoby po drugiej stronie nie zrazić do siebie. Oczywiście wszystko będzie zależne od tego, na jakim mamy być stanowisku. Im wyższe stanowisko i lepsze zarobki tym większe wymagania ma pracodawca.

praca w google

Jeśli będzie nami zainteresowany to poda nam godzinę spotkania i wtedy będzie można przeprowadzić rekrutacje. To, że pracodawca jest zainteresowany spotkaniem nie oznacza dla nas, że dostaniemy pracę. Jeśli kandydatów jest kilku to szanse mają tylko te osoby, które najbardziej się do tego nadają. To, dlatego na taką rozmowę trzeba się przygotować. Trzeba mieć wiedzę na tematy związane z wykonywaniem pracy. Tylko wtedy szanse na otrzymanie pracy.

Kontakt osobisty

Można zrobić tak, że idziemy do jakiejś firmy i pytamy czy szukają pracowników? Możemy mieć szczęście i właśnie kogoś szukają. Nie ma to znaczenia czy to praca biurowa czy praca na budowie. Zapytać można wszędzie i wtedy przekonamy się czy jest praca czy nie. Co zrobić, jeśli nie szukają na teraz pracownika? Warto się przygotować i mieć przy sobie swoje CV. Pytamy czy można je zostawić i wtedy, jeśli będą kogoś szukać to w pierwszej kolejności skontaktują się właśnie z nami.

Właśnie tego nam trzeba żeby zwiększać swoją szanse na znalezienie pracy dla siebie. Kontakt osobisty to spory stres, dlatego trzeba się do tego przygotować, ale i ubrać. Pamiętajmy, że pierwsze wrażenie ma ogromne znaczenie i na to trzeba będzie uważać.

Można łatwo uzyskać poparcie dla swojej osoby, ale również można zrazić do siebie pracodawcę. Na pewno tego drugiego nie chcemy, dlatego trzeba będzie się trochę postarać. Co możemy zrobić źle żeby pracy nie otrzymać? Nie można od razu żądać od pracodawcy dużych pieniędzy, samochodu, telefonu czy mieszkania. Wiele młodych osób tak robi i niestety szybko się takie spotkanie kończy. Najczęściej dalej niż do sekretariatu nie dojdziemy.

jak zapytać o pracę

Wykorzystujmy każdą okazję, która nam się trafi

Nawet, jeśli mamy pracę to warto szukać nowej i lepszej. Nie trzeba pracować w jednym miejscu dwadzieścia lat. Zmiany są nam potrzebne w życiu, bo to napędza nas do działania. Warto szukać pracy marzeń aczkolwiek to jest bardzo trudne do wykonania i mało, komu się to uda. Jeśli nie będziemy próbować i dzwonić, pisać i chodzić pytając o pracę to nie przekonamy się czy nam się uda.

Skoro wiemy jak zapytać o pracę to, co na pozostaje? Trzeba to wszystko wprowadzić w życie i wtedy przekonamy się czy nam się uda czy nie. Może nie w tym miejscu, ale może w następnym tak? Przy każdym następnym razie zwiększamy swoje szanse i właśnie o to przecież chodzi. Nie ma, co czekać tylko trzeba zacząć szukać pracy już dzisiaj.

[Głosów:21    Średnia:2.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here