Wiele osób, które dzisiaj podchodzą do matury zastanawia się czy ma sens studiowanie? To dzisiejsze studiowanie to nie to, co dawniej. Wtedy było tak, że jeśli ktoś był na studiach to znaczy, że powinien tam być i że kończąc studia jest wykształconym kulturalnym człowiekiem. Teraz każdy może studiować czy to na dziennych czy na zaocznych studiach. Jakość nauczania jest bardzo różna, ale nie o tym ten temat? My zastanawiamy się studia czy praca i warto byłoby się w ten temat zagłębić.

Wybór studiów jest bardzo duży, co też oznacza, że możemy nie wiedzieć, na co konkretnie postawić. Błąd można popełnić bardzo łatwo, a na pewno nie o to nam chodzi. My chcemy na tym zyskać bardzo dużo, bo studia mają dać nam pracę. Często jest to powiązane. Jeśli chcemy być dyrektorami czy prezesami to bez wyższego wykształcenia nie będzie to możliwe. To oznacza, że trzeba poważnie się zastanowić nad tym, co chcemy w przyszłości robić. Na pewno, jeśli chodzi o głos na nie dla studiów to, jeśli przeanalizujemy najbogatszych ludzi na świecie to oni studiów nie mają, a pieniędzy im nie brakuje.

Oczywiście szanse na to, że nam się to uda są małe, dlatego warto się zastanowić, co wybrać żeby w przyszłość nie żałować. Na pewno trzeba będzie napisać maturę, bo od tego się wszystko zaczyna. Dzisiaj można nie studiować, ale za kilka lat nasze podejście do tego się może zmienić. Jeśli nie mamy matury to wszystko komplikuje tym bardziej, że ciągle zmieniają się warunki jej zdania.

w pracy

Studiujemy na ulubionym kierunku

Jeśli mamy studia to teoretycznie mamy większe szanse na lepszą prace. Na pewno zaprzeczą temu osoby, które siedzą na kasach w supermarketach albo jeżdżą wózkami widłowymi w magazynach, a mają wyższe wykształcenie. Wybranie odpowiedniego kierunku to klucz do sukcesu i trzeba o tym pamięta. Jeśli wybieramy coś modnego, ale nie czujemy się w tym silni to, co? Właściwie nic, bo po takich studiach nie znajdziemy pracy.

Jeśli mamy kierunki bardzo ogólne to też może być problem, bo jak jest coś ogólne to nic nie potrafimy do końca robić, a pracodawcy wymagają dzisiaj doświadczenia i bez tego nie będą chcieli z nami rozwijać. Tak często się dzieje podczas rozmowy kwalifikacyjnej, dlatego trzeba się zastanowić jak to doświadczenie zdobyć żeby były tego lepsze efekty.

Nasza praca

Praca daje nam od razu możliwość rozwoju. Zarabiamy po ukończeniu szkoły zawodowej albo średniej i mamy problem z głowy. Dorabiamy się i możemy zakładać rodzinę. Te osoby, które studiują bardzo późno zakładają rodziny, bo ich po prostu na to nie stać i nie mają na to czasu. To, dlatego warto się zastanowić nad tym czy by nie wybrać sobie jednak pracy, która spełnia nasze marzenia.

Jeśli jeszcze mamy pomysł na własny biznes to nie ma znaczenia czy mamy wykształcenie podstawowe czy wyższe. Wiele osób zaryzykowało i dzięki temu dzisiaj mają dużo pieniędzy i takie osoby są szczęśliwe. Wtedy, kiedy koledzy i koleżanki studiowali ta osoba budowała swoją firmę. Często taka osoba zatrudnia później znajomych po studiach, bo nie mogą znaleźć pracy, a straciły jedynie czas. Niestety nie da się tego przewidzieć i trzeba być nastawiony na bardzo różne scenariusze.

praca

Złoty środek

Jeśli nie chcemy tylko studiować albo tylko pracować to najlepiej będzie nam to połączyć. Można być na studiach dziennych i w weekendy pracować. W ten sposób zbieramy to cenne doświadczenie, o które pytają nas pracodawcy. Wtedy zwiększamy swoje szanse w przyszłości. Można również wybrać studia zaoczne i wtedy pracujemy do piątku, a raz na dwa tygodnie mamy zjazdy. Trzeba pogodzić jedno i drugie, ale na pewno nam się to uda.

Wiele osób nawet w starszym wieku tak właśnie robi, że studiują sobie i jednocześnie pracują. Po studiach można awansować w pracy, a zatem wiele na tym zyskamy dla siebie i swojej przyszłości i kariery. Warto na takie rozwiązanie postawić, bo przecież to ile zarabiamy ma znaczenie, bo dzięki temu można będzie zwiększyć komfort swojego życia. Studia zawsze można zmienić, dlatego warto nad tym się zastanowić. Dokładnie tak samo jest z pracą.

Nie podoba nam się ta albo nie spełnia naszych oczekiwań finansowych to szukamy czegoś innego. Dzisiaj z pracą nie ma żadnego problemu, dlatego można będzie studiować i pracować. Wybierając takie rozwiązanie na pewno zyskamy dużo aczkolwiek nie będzie to łatwe, bo jest dość męczące. Nie ma nic za darmo, dlatego trzeba się poświecić żeby później jeszcze więcej z tego dla siebie mieć. Nasza przyszłość zależne będzie od nas i tego, co konkretnie wybierzemy. Musimy o tym pamiętać.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here