Zrobienie kariery muzycznej jest i łatwe i trudne. Wszystko będzie zależne od tego, jakie mamy predyspozycje i jak mocno jesteśmy zdeterminowani. Warto tutaj wspomnieć wielu uczestników znanych programów muzycznych. Mieli talent, byli znani i co się z nimi stało? Wiele z tych osób jest dzisiaj gdzieś na uboczu i w ogóle nie są związane z muzyką. Tak to właśnie wygląda, dlatego sami widzimy, że nawet będąc w telewizji nie uda nam się łatwo zaistnieć. Problemem jest to, że w Polsce w ogóle artyści mają trudno.

Najłatwiej mają osoby, które są w branży disco polo, bo tutaj, jeśli wygrywa się jeden z ich programów to ma się kontrakt i koncerty. Wiele z tych osób jest dzisiaj milionerami. Nie wszyscy chcą ten gatunek śpiewać, dlatego wybierają bardziej ambitne klimaty. Nie zawsze im to wychodzi tak jak trzeba. Do wszystkiego dochodzi się ciężką pracą, dlatego trzeba się na to nastawić. Bez wątpienia kontakty z kimś z branży też jest tutaj potrzebny, bo otwiera nam to więcej drzwi. Jeśli jednak nie mamy takich kontaktów to trzeba sobie radzić w inny sposób.

Od czego zacząć?

Na początku wszystko zaczyna się w gronie znajomych. Już, jako dzieci śpiewamy na różnych imprezach i traktujemy to jak zabawę. Z biegiem czasu się to zmienia i chcemy więcej. To czas żeby ze swoim talentem wyjść do ludzi. Jak to zrobić? Skoro nie jesteśmy znani to różnego rodzaju festyny nie wchodzą w grę, bo nie będą chcieli z nami rozmawiać. Mamy przecież Internet i trzeba go wykorzystać. Tylko wtedy zaistniejemy aczkolwiek to wcale nie jest takie łatwe.

Trzeba będzie wśród znajomych rozsyłać taki link do nagrania i ta drogą coraz więcej osób będzie wchodziło i słuchało naszej piosenki. Można również grać tylko na jakimś instrumencie. To szansa dla każdego, dlatego wiele osób właśnie tą drogę wykorzystuje. Własna strona, własne nagrania to wszystko pomoże nam w przyszłości. Może nas ktoś zauważy? Czasami nie trzeba wiele żeby nasz utwór stał się hitem i już można wejść na tak zwane salony. Właśnie tak wiele osób robi i osiągają swój cel w stu procentach.

kariera muzyczna

Co jeszcze?

Bardzo ważne jest to żeby szanować swoich fanów. Dlaczego muzycy disco polo osiągają taki sukces? Dlatego że szanują swoich fanów bez względu na to gdzie się oni znajdują. Dla znanego zespołu, który ma sto milionów wyświetleń nie jest problemem pojechać na koncert do remizy. W ten sposób fani wiedzą, że są dla takiej osoby ważni i to będzie procentowało.

Gwiazdy niezwiązane z disco polo wybierają często tylko lepsze miejsca na koncerty i w pewnym momencie stają się zapomniani. Wrócić ponownie jest bardzo trudno, dlatego trzeba dbać o fanów wtedy, kiedy jeszcze są z nami. Wtedy oni dadzą nam zarobić, a my im damy dobrą muzykę dopasowaną do ich gustu. Tak właśnie można osiągnąć sukces w branży muzycznej i to bez względu na to czy mamy miliony na koncie czy nie.

Jeśli o tym zapomnimy to ludzie zapomną o nas. Jeśli nie wiemy jak zrobić karierę muzyczną to właśnie to jest jeden ze sposobów, który na pewno się sprawdzi. Doświadczeni muzycy zawsze o tym mówią i warto byłoby ich posłuchać, bo wiele na tym zyskać.

Nasza kariera muzyczna

Nie trzeba kończyć szkoły muzycznej żeby być wybitnym muzykiem aczkolwiek wielu osobom to pomogło i może znajdźmy na to czas? Przydaje się również być obeznanym w rynku muzycznym i w tym jak załatwiać sobie kontrakty i wystąpienia w telewizji. Można skorzystać z pomocy doświadczonego menadżera, ale trzeba być ostrożnym, bo często taki człowiek zabiera większość tego, co zarabiamy. Musimy również uważać na firmy fonograficzne żebyśmy nie stracili praw autorskich do wykonywanych utworów.

dziewczyna z gitarą

Wielu artystów popełniło taki błąd i ich nie ma, a utwory gra ktoś inny. Na pewno my tak nie chcemy, dlatego powoli dążmy do celu. Nie musimy od razu być na same górze, bo wtedy łatwo stamtąd spaść, a to dla nas oznacza bolesny upadek. Na pewno tego rozwiązania nie można nikomu polecić. Branża muzyczna ma wielu mniejszych i większych artystów, a zatem trzeba mieć coś innego, coś, co zaskoczy ludzi i będą chcieli słuchać właśnie nas. Bez tego raczej nie będziemy popularni i na pewno muzyka nie stanie się naszym jedynym źródeł dochodu.

Jeśli nie spróbujemy swoich sił i się nie przełamiemy to nigdy nie będziemy wiedzieć czy to jest coś dla nas czy nie. Warto ryzykować, ale wszystko w graniach zdrowego rozsądku, a wtedy nasze szanse rosną z każdym dniem. Niektóre zespoły, które dzisiaj są znane są na rynku do wielu lat i dopiero ten jeden utwór je tak wypromował, że są popularni i że zarabiają bardzo dużo pieniędzy.

[Głosów:3    Średnia:2.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here