Warszawa, jako stolica naszego kraju, ma najlepiej rozwiniętą sieć kurierską, w tym największą ilość punktów nadania przesyłek. Każdy mieszkaniec tego miasta ma zatem w zasadzie nieograniczoną możliwość wyboru sposobu przekazywania paczek do innych regionów Polski, jak również za granicę. Jednak, jak często się zdarza, taki szeroki wybór może być problemowy. Osoby, które chcą zaoszczędzić na wysyłce, muszą samodzielnie sprawdzić co najmniej kilka ofert. Na szczęście w sieci funkcjonuje sprawdzona platforma logistyczna, która wyszukuje optymalne propozycje.

Na tej platformie możesz zamówić usługę kurierską

Operator logistyczny epaka.pl to miejsce, które z całą pewnością spodoba się osobom nielubiącym marnowania pieniędzy i własnego czasu. Na stronie internetowej znajduje się wyszukiwarka, która w ekspresowym tempie wskaże nam najlepsze rozwiązania w zakresie wysyłki danej paczki. Trzeba bowiem wskazać, że koszty wysyłki u danego przewoźnika zależne są od typu oraz gabarytów przesyłki. Często przyzwyczajamy się do usług konkretnej firmy kurierskiej, jednak wcale nie musi to oznaczać, że za każdym razem oferuje ona konkurencyjną cenę.

Po to jest właśnie epaka.pl. W jednym miejscu i w szybkim czasie dopasowujemy sobie firmę kurierską do aktualnej potrzeby. Raz bowiem musimy wysłać tylko dokumenty, a innym razem opony, rysunek w tubie lub części karoserii. W kwestionariuszu zamieszczonym na platformie, należy wskazać, co chcemy wysłać i po chwili otrzymujemy informację, jaką cenę zaproponował dany przewoźnik.

Kurier w Warszawie

Jak już wcześniej wspomniano, Warszawa to miasto, które daje swoim mieszkańcom cały szereg możliwości w zakresie wysyłki paczek. Klienci mają do wyboru co najmniej dwie możliwości: zamówić kuriera pod wskazany adres lub osobiście dostarczyć paczkę do punktu nadania. Pierwsza opcja to dobra propozycja dla osób, które przebywają w jednym miejscu przez dłuższy czas, np. pracują w domu. Natomiast druga uniezależnia nas od grafiku pracy kuriera. Sami decydujemy, kiedy zawieziemy paczkę do punktu (należy jedynie sprawdzić, w jakich godzinach jest otwarty).

Platforma epaka.pl współpracuje z takimi firmami kurierskimi jak: DHL, DPD, DPD Pickup FedEx, FedEx Punkt, Geis, InPost, Paczkomaty InPost, UPS. Punkty nadawcze zlokalizowane są w zasadzie w każdej warszawskiej dzielnicy (np. na Targówku, Żoliborzu, Ursusie, Rembertowie, Gocławiu, Woli, Bemowie, Ochocie, Wilanowie, Ursynowie).

Jakie informacje należy przygotować, aby szybko nadać paczkę?

Tylko i wyłącznie takie informacje, które pozwolą wycenić koszt wysyłki oraz dostarczyć ją pod odpowiedni adres. W pierwszej kolejności należy określić rodzaj przesyłki (koperta, paczka, paleta, półpaleta), a następnie dokładnie ją zmierzyć (długość, szerokość, wysokość – w cm) oraz zważyć (w kg). Uzupełnić formularz otrzymanymi danymi.

Potem zostaniemy poproszeni o wpisanie danych nadawcy oraz odbiorcy (imię i nazwisko, adres, kod pocztowy, miejscowość, numer telefonu i adres e-mail). W przypadku, gdy zależy nam na ubezpieczeniu paczki, to warto wpisać kwotę ubezpieczenia. Jeśli natomiast paczka zawiera jakieś delikatne elementy, to zaleca się wpisanie takiej adnotacji w dodatkowych uwagach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here