W każdym zakładzie pracy prędzej czy później pojawia się nowy pracownik. Jest to sytuacja stresująca dla obu stron: zarówno samego pracownika, który wchodzi w nowe środowisko, jak i jego pracodawcy, który tak naprawdę nie wie, czego może się po nowej osobie spodziewać. Aby adaptacja przebiegła w sposób mniej dotkliwy, warto zadbać o odpowiednią atmosferę. Miłe przywitanie nowego pracownika to na pewno dobry pomysł.

Z czym musi zmierzyć się nowy pracownik?

Wejście do nowej pracy – w miejsce, w którym pracują osoby już znające się – nie jest łatwe. Nowy pracownik zawsze przez jakiś czas znajduje się na cenzurowanym. Oczy wszystkich są skierowane w jego stronę, wszyscy są go ciekawi. Musi on zmierzyć się także z przedstawieniem swojej osoby, co nierzadko wywołuje duży stres. Zmiana pracy na skali stresu jest jedną z wyższych pozycji. Dlatego dobry pracodawca powinien zatroszczyć się o samopoczucie nowej osoby w zespole.

Jak przywitać nowego pracownika?

Pomysłów na przywitanie nowej osoby w zespole jest całe mnóstwo. Z całą pewnością warto przedstawić pracownika zespołowi. Dobrze, jeśli zrobi to albo właściciel firmy, albo bezpośredni przełożony. Tym, co warto wprowadzić w firmie, jest niewielki Welcome Pack dla nowej osoby. W tej roli świetnie sprawdza się owocowa paczka, która przypadnie do gustu każdemu bez względu na wiek, płeć, wykształcenie.

Dlaczego owocowa paczka to dobry sposób na przywitanie pracownika?

Wiele osób zapyta, dlaczego zamiast słodyczy wręczać nowemu pracownikowi owoce. Warto pamiętać, że dzisiaj nasza wiedza na temat tego, jak odżywianie wpływa na organizm, jest zdecydowanie większa. Wiemy już, że słodycze nie są tym, co nam służy. Nie tylko powodują przybieranie na wadze, ale mogą prowadzić do cukrzycy i wielu innych problemów.

Z owocami jest zupełnie odwrotnie. Są źródłem wielu niezbędnych witamin i minerałów, są smaczne, zaspokajają głód, jednocześnie nie prowadząc do tycia. Ich wybór jest tak duży, że każdy bez problemu znajdzie owoce, które będą mu smakować. Decydując się na owocową paczkę dla nowego pracownika, można postawić na przykład tylko na polskie jabłka lub wybrać paczkę mieszaną składającą się z różnych owoców (w tym tych egzotycznych).

Czy owocowa paczka jest droga?

Większość pracodawców nie chce niepotrzebnie wpędzać się w dodatkowe koszty. Dlatego często rezygnują z powitania nowego pracownika drobnym podarunkiem. Tymczasem okazuje się, że owocowa paczka to podarek nie tylko zdrowy, ale również dostępny w przystępnej cenie. Oczywiście warto postawić na renomowanego dostawcę takich podarunków, aby być pewnym, że do pracownika trafią owoce najwyższej jakości pochodzące ze sprawdzonych upraw.

Pojawienie się nowego pracownika w firmie to bez wątpienia duże wydarzenie. Warto zadbać o to, aby nowa osoba od razu poczuła się w firmie naprawdę dobrze. Zwiększy to jej motywację do pracy, wpłynie korzystnie na poziom zaangażowania. Tym, co świetnie się sprawdza, są niewielkie podarunki, które wcale nie muszą być drogie. Owocowa paczka to naprawdę strzał w dziesiątkę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here