Kultura firmowa jest bardzo istotna jeśli chodzi o morale pracowników, zażyłość relacji oraz zaangażowanie w misję firmy. Jednym z aspektów, który umożliwia ich rozwój jest świętowanie urodzin pracowników, jak i kadry menadżerskiej. Dowiedz się, jak wdrożyć taką nową aktywność do środowiska pracowniczego i poznaj więcej zalet tego działania!

Zobacz też: http://www.nadwisla.pl/prezent-dla-szefowej-jaki-wybrac/

Jak rozpocząć świętowanie urodzin w pracy?

Jeśli w firmie, w której pracujesz lub jesteś jej właścicielem nie ma takiej tradycji wspólnego świętowania urodzin, to wiedz, że rozpoczęcie takiej nowej tradycji nie jest trudne. Co istotne, nie chodzi o to, że jako jubilat przynosisz do pracy coś słodkiego, ale że to w pracy cały zespół skupia się na tym, by umilić ci ten dzień.

Co zatem zrobić, aby rozpocząć większe świętowanie urodzin kolegów i koleżanek w pracy. Po pierwsze zorganizujcie w pracy spotkanie, na którym jedna osoba przedstawi koncepcję takiego pomysłu. Opowie, że dzięki temu wszyscy będą mogli razem się zżyć i będzie to fajny, miły czas. Warto, aby każdy albo przynajmniej większość osób opowiedziała się za takim pomysłem, ponieważ jest to istotne, by rzeczywiście ten pomysł się przyjął.

Kolejnym krokiem jest to, aby obmyślić proces i reguły, w jaki sposób będzie to wyglądać. Jednym z takich pomysłów jest przygotowanie tabelki i podzielenie jej na kilka kategorii. Zdecydowanie powinny się tam znaleźć takie dane jak data urodzin oraz imię i nazwisko każdego pracownika i menedżera. Dodatkowo powinny to być np. ulubiony kolor, hobby, ulubiona piosenka, postać z bajki itd. Dzięki takim danym łatwo będzie kupić komuś prezent. Fajnie jest też ustalić czy np. szef sponsoruje prezent czy każdy uczestnik firmy na niego się składa. Im więcej zostanie ustalone na początku, tym później będzie zdecydowanie łatwiej i przyjemniej realizować cały proces.

Odpowiedzialność

Bardzo ważne jest, aby wyznaczyć osobę odpowiedzialną za nadzorowanie tego świętowania. Dzięki temu, gdy będzie zbliżać się dzień urodzin będzie wiadome, kto jest odpowiedzialny za to, aby zebrać pomysły na prezent, kupić go i zorganizować dzień, w którym będą świętowane urodziny – np. wspólna przerwa na tort czy nawet wyjście po pracy.

Przeczytaj też: http://www.sluchajcie.pl/pomysly-na-wlasnorecznie-robione-prezenty-dla-kobiet/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here