Mówi się, że nitkowanie brwi to najlepszy sposób na dopasowanie łuku stopy. Jednocześnie precyzyjne, szybkie i dopracowane. Co to jest tak właściwie to nitkowanie brwi? Na czym to polega i czy warto dokonywać tego zabiegu?

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/nitkowanie-brwi-na-czym-polega/

Nitkowanie brwi

Nitkowanie brwi to metoda modelowania brwi w 100% nicią bawełnianą. Ze względu na wysoką precyzję i wyrafinowanie, wiele kobiet używa go nie tylko na brwiach, ale także na innych obszarach twarzy, takich jak policzki i podbródek. Z jego pomocą usuniemy nawet najcieńsze i najkrótsze włoski. Podczas nitkowania włosów i cebulek może to być trochę bolesne. Jednak wszystkie te nieszczęścia można zrekompensować faktem, że przez kilka tygodni mogą ponownie rosnąć i stawać się coraz słabsze.

Chociaż w Polsce nitkowanie brwi zyskało popularność dopiero w ostatnich latach, w Azji jest to właściwie bardzo stara metoda. Największą popularność zyskało w Indiach nitkowanie twarzy i nadal jest to jeden z najbardziej podstawowych nawyków kosmetycznych, których uczą się małe dziewczynki.

Jak to zrobić?

Do nitkowania brwi wystarczy bawełniana nić o długości 30-40 cm, środek dezynfekujący i ewentualnie proszek. Zabieg rozpoczyna się od dokładnego oczyszczenia twarzy i szczotkowania brwi. Następnie wykonywane jest mapowanie, tj. indywidualny dobór idealnego kształtu łuków. Na podstawie analizy proporcji twarzy stylistka zaznacza ołówkiem początek, środek i koniec obu brwi. Dopiero wtedy można rozpocząć właściwe leczenie.

Najpierw łączymy końce nici w pętlę. Następnie przekręć go kilka razy, aby utworzyć dwie mniejsze pętle, a całość będzie wyglądać jak kształt cyfry „8”. Depilacja polega na umieszczeniu jednej z pętli w miejscu, w którym chcesz usunąć włosy i przesunięciu loku w kierunku przeciwnym do kierunku wzrostu włosów. W ten sposób nić „chwyta” włosy i wyrywa je razem z cebulą. Aby ułatwić „złapanie” włosów, możemy delikatnie posypać brwi pudrem.

Przeczytaj też: http://www.fineso.pl/jaka-fryzura-na-wesele/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here