Praca w Anglii jest bardzo popularna wśród Polaków. Nie ma się, co dziwić na wakacje można pojechać i zarobić sporo pieniędzy. Kurs funta jest bardzo wysoki, dlatego nawet tysiąc funtów to już będzie coś i warto taki wyjazd wziąć na poważnie i się nad tym zastanowić. Musimy jednak pamiętać o tym, że nie jedziemy tam nie mając przy sobie pieniędzy. Jeśli nie mamy pracy już zarezerwowanej to przecież trzeba będzie tam pojechać i trochę żyć. Prace można znaleźć po jednym dniu, a może po tygodniu. Ważne jest to żeby wziąć pieniądze na podróż w obie strony. Może się okazać, że nam nie wyjdzie i trzeba będzie wracać do kraju.

Na miejscu musimy mieć pieniądze na mieszkanie czy na hostel, ale również na jedzenie. Ceny są tam jak na nasze warunki wysokie, dlatego trzeba będzie się poważnie zastanowić nad tym, co wybrać i ile pieniędzy ze sobą zabrać. Jeśli chcemy mieć pracę to konieczne będzie założenie tam na miejscu konta bankowego. Nie zajmuje to wiele czasu i nie trzeba przynosić ze sobą zbyt wielu dokumentów. Trzeba tylko znać język angielskie żebyśmy mogli się swobodnie porozumieć w takim banku.

Jeśli chcemy legalnie tam pracować to czeka nas jeszcze jedna wizyta w urzędzie. Konieczny będzie numer ubezpieczenia społecznego. Tylko wtedy możemy tam legalnie pracować. Z tym numerem możemy się rozliczać również z podatków, bo urząd skarbowy zawsze o niego pyta. Załatwienie formalności nie jest tutaj trudne, ale znowu potrzebujemy dobrej znajomości języka angielskiego.

Szukamy pracy

Pracę można znaleźć w wielu miejscach. Możemy być kelnerami, barmanami, w Anglii nie brakuje pracy tylko trzeba wiedzieć gdzie jej szukać. Może nasi znajomi znają kogoś, kto szuka pracownika tymczasowego na okres wakacji? Ułatwimy sobie tym samym zadanie i dlatego trzeba znaleźć kogoś, kto jest w stanie nam pomóc. Najbezpieczniej będzie korzystać z pomocy Internetu na miejscu w kraju i szukać takich ofert, jakie mogą nam się spodobać.

Wybieramy to, co potrafimy robić i jedziemy na miejsce. Na pewno zarobimy sporo pieniędzy i będzie można po powrocie do kraju sobie coś za to kupić albo wyjechać na wakacje do ciepłego kraju. Możemy w łatwy sposób znaleźć naprawdę bardzo dobrze płatną pracę na wakacie, ale bardzo ważne będzie to czy mówimy po angielsku. Jeśli nie jest z językiem u nas za dobrze to niestety, ale nie ma się, co spodziewać super ofert. Wtedy bierzemy cokolwiek, na czym można będzie zarobić i zdobyć doświadczenie. Następnym razem będziemy już lepiej przygotowani do takiej pracy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here