Większość osób zatrudnionych na umowę o pracę pracuje w określonym przez ich przełożonego miejscu i w określonych godzinach. Często dochodzi jeszcze kwestia ubioru, przerw i innych niedogodności. Co jednak, gdybym powiedział Ci, że tak wcale nie musi być. Gdybym powiedział Ci, że możesz pracować kiedy chcesz i gdzie chcesz, a do pracy potrzebny Ci jedynie dostęp do internetu i laptop.

Najpierw jednak będziemy musieli odpowiedzieć sobie na pytanie: praca zdalna – co to?

W dzisiejszych czasach rozwój technologii umożliwia nam coraz odważniejsze rozwiązania w wielu dziedzinach naszego życia. Tak naprawdę, coraz bardziej zaczyna ograniczać nas jedynie wyobraźnia. Cokolwiek wymyślisz albo zostało już opatentowane i pracę nad tym trwają, albo twój nierealny pomysł można bardzo realnie przy pomocy odpowiednich środków i funduszy zrealizować.

Nawet pieniądze nie są już dziś problemem. Tak jak mówiłem, jest nim jedynie ograniczająca nas wyobraźnia. Aby zdobyć finansowanie dla danego projektu wystarczy zachęcić do niego osoby o odpowiedniej zasobności portfela. Takich osób często nie należy zbyt daleko szukać. Anioły biznesu, własna kryptowaluta bądź crowdfunding wystarczy, aby pozyskać odpowiednie fundusze.

Rozwój technologiczny zapewnił nam jednak rozwiązanie, które już dziś funkcjonuje w wielu przedsiębiorstwach, a jest nim praca zdalna. Na czym ona polega? W zależności od firmy, w jakiej jesteś zatrudniony polega ona tak naprawdę na tym samym, co twoja normalna praca. Różnica polega na tym, że zamieniasz biuro na pokój we własnym domu.

laptop

Dla wielu taka różnica zmienia diametralnie podejście do wykonywanej pracy. Jedni uważają taką zmianę na plus, inni na minus. Wszystko zależy od tego, czy jesteś w stanie zapewnić sobie odpowiednie warunki do pracy w domu i odpowiednio się zorganizować. Często praca w domu bardziej przeszkadza niż pomaga, gdyż łatwiej jest ulec rozproszeniu, zająć się czymś innym, bądź też stracić ochotę do pracy. Wszystko to rozbija się o odpowiednią organizację siebie w czasie. Jeżeli uda Ci się to opanować będziesz mógł uczciwie ocenić, czy takie rozwiązanie pracy jest dla Ciebie odpowiednie, czy też nie.

Praca zdalna oparta o umowę o pracę różni się od pracy zdalnej wykonywanej na modelu freelancerskim. Na czym polega freelancing. Jako freelancer szukasz i wykonujesz zlecenia. Nie jesteś nigdzie zatrudniony na stałe. Tutaj właśnie pojawiają się rzeczy wspomniane na początku tekstu. Twoje godziny pracy są nienormowane, pracujesz kiedy chcesz i gdzie chcesz. Możesz wziąć urlop w dowolnym momencie, jeżeli uznasz, że na daną chwilę masz wystarczającą ilość gotówki.

Taki model pracy otwiera przed tobą wiele nowych możliwości

Nie musisz przejmować się swoim szefem, gdyż to ty nim jesteś i zrobisz tyle zleceń ile to TY uważasz za stosowne. Przy odpowiednim stażu pracy nie będziesz musiał już nigdy myśleć o pracy na etacie, gdyż zarobki będą do niego porównywalne, lub nawet wyższe.

Uwierz mi, mogą być wyższe. Praca zdalna to nie tylko praca w granicach kraju. Możesz pracować i wydawać pieniądze w Polsce, ale przyjmować zlecenia zagraniczne. Takie zlecenia rozliczane są oczywiście w walucie zagranicznej. Wiele osób wyjeżdża na kilka miesięcy za granicę, by przywieźć stamtąd odpowiednią ilość pieniędzy do wydawania w kraju. Ty nie będziesz musiał nigdzie wyjeżdżać, a zarabiać będziesz w euro lub w dolarach.

Warto korzystać ze zdobyczy najnowszych technologii, gdyż takie rozwiązania, o których czytasz nie były możliwe jeszcze kilka lub kilkanaście lat temu, jednak dzięki rewolucji internetowej ilość nowych możliwości jakie pojawiły się do naszej dyspozycji jest przeogromna. Tak jak wspomniane na początku ograniczenia, które to narzuca tylko nasza wyobraźnia, ograniczenia te narzuca również na zarabianie pieniędzy.

praca zdalna - co to

Dziś, jak nigdy wcześniej sposoby na zarabianie ich są nieograniczone

Praca etatowa nie jest jedyną opcją na pozyskanie pensji, która to nie dość, że będzie wystarczająca, będzie o wiele wyższa niż średnia krajowa. Możesz, pracować zdalnie jako freelancer, możesz zostać traderem i zarabiać na wahaniach akcji, walut. Możesz założyć swój własny biznes. Wszystko zależy od twojej kreatywności.

Czy to oznacza, że powinieneś zacząć pisać wypowiedzenie? Oczywiście, że nie. Rozejrzyj się za interesującą Cię pracą zdalną. Zarejestruj się na odpowiednich stronach i przez jakiś czas pracuj zarówno na etacie, jak i jako freelancer. Sprawdź czy taka praca Ci odpowiada. Jeżeli tak, wtedy podejmij odpowiednie kroki i stań się wolny.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here