Edukacja stoi przed olbrzymimi wyzwaniami, bowiem jej głównym zadaniem jest wychowanie i edukowanie przyszłych pokoleń, które będą stanowić trzon społeczeństwa. Do tego celu niezbędni są nie tylko kompetentni nauczyciele, ale też dobre zarządzający swoimi placówkami dyrektorzy oraz kadra administracyjna. Przekonaj się, jak szeroki jest rynek szkoleń dla oświaty, i podnoś swoje kompetencje lub organizuj owocną pracę w swojej szkole.

Szkolenia dla dyrektorów – skuteczna i bezpieczna edukacja

W XXI wieku zmiany dotykają w ogromnym stopniu każdej dziedziny życia i nie omijają również edukacji. Obowiązkiem dyrektorów placówek oświatowych jest jak najlepsze przygotowanie ich do przyjęcia nowych modeli edukacji, przyswojenia nowoczesnej technologii czy wreszcie sprostania niespodziewanym zagrożeniom, jakim niewątpliwie w 2020 roku okazała się pandemia Covid-19. Liczne szkolenia dla dyrektorów dotyczą między innymi właśnie tych problemów i wyzwań, ale oprócz tego również:

  • prawa pracy w branży oświatowej,
  • bezpiecznego przetwarzania i przechowywania danych wszystkich osób związanych w jakikolwiek sposób z placówką oświatową,
  • zarządzania budżetem placówki oraz finansowania szkół i przedszkoli,
  • pracy z Systemem Informacji Oświatowej.

Zagadnienia szkoleń dla dyrektorów nie kończą się na tej liście, bowiem wyzwań, jakie przed nimi stoją, jest jeszcz wiecej. Wiedzę i umiejętności w tych oraz innych tematach poszerzają szkolenia dla oświaty EduEdukacja.pl.

Nowoczesny nauczyciel – czyli jaki?

Szkolenia dla nauczycieli obejmują bardzo szeroki zakres ich kompetencji. Przede wszystkim dotyczy on uzyskania awansu zawodowego, który w przypadku nauczycieli jest ściśle regulowany przez prawo dotyczące oświaty. Osiągnięcie kolejnego szczebla w karierze zawodowej jest możliwe również poprzez odbycie komercyjnych kursów dla nauczycieli.

Oprócz tego nauczyciele muszą uczyć się radzić sobie z najmłodszymi rocznikami uczniów, którzy oczekują zupełnie innych metod nauczania niż ich starsi koledzy. Szkolenia dla nauczycieli również obejmują bardzo szeroki zakres wiedzy umiejętności, m.in.:

  • umiejętność rozumienia pokoleń Z i alfa,
  • wprowadzenie do zajęć nowoczesnej technologii informacyjnej,
  • pracę z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych,
  • umiejętne rozbudzanie kreatywności u uczniów,
  • rozumienie problemów dzieci i wspieranie ich w rozwiązywaniu tychże.

Zdobywanie kolejnych umiejętności pozwoli nauczycielom łatwiej wypracować sobie zaufanie i uznania uczniów oraz ich rodziców. Szerszy zakres kompetencji to również większe możliwości w znalezieniu pracy w placówce oświatowej.

Szkolenia dla administracji oświaty

Zadaniem pracowników administracyjnych szkoły jest realizacja decyzji podjętych przez dyrektora, a także obsługa kadry nauczycielskiej czy wykonywanie operacji finansowych. Praca ta wymaga dobrej znajomości wielu przepisów i procedur. Wiedzę tę pracownicy administracji placówek oświatowych mogą zdobyć w czasie szkoleń przygotowanych i przeznaczonych specjalnie dla nich.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here