45% Polaków zna jeden język obcy, 19% naszych rodaków potrafi porozumiewać się w przynajmniej dwóch językach obcych. Te statystyki nie są pozytywne, jeśli porównamy Polaków z innymi mieszkańcami Unii Europejskiej. Pocieszający jest natomiast fakt, iż każdego roku wzrasta liczba osób, które potrafią mówić w innym języku, aniżeli ojczysty. Wzrasta też nasza świadomość w zakresie konieczności uczenia się języków obcych.

Podróże po świecie

Polacy stają się bardziej otwarci na świat. Jesteśmy ciekawi, lubimy podróżować, ale też wreszcie nas na to stać. Wejście naszego kraju do Unii Europejskiej jednocześnie otworzyło wiele drzwi, a my ze śmiałością przez nie przechodzimy. Co więcej, zwiedzamy nie tylko różne zakątki Europy, ale i całego świata. Czy wiesz, że w ciągu ostatnich kilku lat ogromną popularnością wśród Polaków cieszyły się wycieczki wakacyjne do Egiptu, na Zanzibar, Dominikanę, a nawet do Meksyku? Pokonujemy barierę językową i chociaż wciąż najczęściej uczymy się języka angielskiego, jako jedynego z tych obcych, to akurat jest on na tyle uniwersalny i powszechny, że bez problemu porozumiewamy się nim na całym świecie.

Kariera zawodowa

Trudno znaleźć ofertę pracy, w której jednym z wymagań nie jest znajomość języka angielskiego. Rzeczywiście, komunikacja przynajmniej w tym najbardziej powszechnym języku całej kuli ziemskiej jest już standardem i to bez względu na stanowisko pracy.

Co więcej, coraz częściej wymagany jest także biznesowy język angielski typowy dla danej branży, jak również inne języki. Dzisiaj umiejętność rozmawiania po norwesku, chińsku czy szwajcarsku daje ogromne możliwości zawodowego rozwoju. Nic dziwnego, że pracownicy, którzy planują szybko wspinać się po kolejnych szczeblach kariery, zapisują się na językowe kursy do prestiżowych szkół, jak http://www.englishbestway.pl/.

Warto również wspomnieć, że znajomość języków obcych pozwala podejmować pracę poza granicami naszej ojczyzny, a tam liczyć na znacznie wyższe zarobki i lepsze warunki rozwoju.

Prywatne ambicje

O ile jeszcze do niedawna naukę języków obcych podejmowano dopiero na etapie szkoły podstawowej i to w tych wyższych klasach, tak dzisiaj powszechne stało się już nauczanie przynajmniej języka angielskiego dzieci w wieku przedszkolnym, a nawet niemowląt. Coraz bardziej świadomi rodzice inwestują w ten sposób w przyszłość swoich latorośli, fundując im doskonałe wykształcenie.

Czy wiesz, że dzisiaj jednym z najbardziej popularnych szkoleń i kursów, są właśnie te językowe? Taka tendencja nie dotyczy jedynie najmłodszych uczniów, ale też osób dorosłych. Ponad połowa firm inwestuje w swoich pracowników, organizując im branżowe kursy językowe, zaś większość dorosłych samodzielnie decyduje się również na tego rodzaju doszkalanie. Nie wynika to już tylko z konieczności, ale języki obce coraz częściej stają się prawdziwą pasją. Doskonale zdajemy sobie zresztą sprawę, że inwestycja we własny rozwój zwraca się najszybciej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here