Już od dłuższego czasu można zauważyć, iż przedsiębiorców chętnych do założenia własnego biznesu nie brakuje. Co istotne? Coraz więcej osób decyduje się na oferty franczyzowe, których dostępność na rynku w obecnym czasie jest ogromna! Zastanawiasz się na co należy zwrócić uwagę wybierając system partnerski? Jakie możliwości oferuje franczyza bankowa? Odpowiedzi na te oraz inne pytania otrzymasz w poniższym artykule. Serdecznie zapraszamy!

Zakładanie placówki franczyzowej

Na samym początku należy zaznaczyć, iż uruchomienie placówki franczyzowej jest uzależnione od bardzo wielu czynników. Przed rozpoczęciem biznesu franczyzobiorca musi spełnić określone wymagania. O czym warto pamiętać? To, iż franczyzodawcy zwracają szczególną uwagę podczas rekrutacji nowych partnerów biznesu! Ocena jaką wydają jest uwarunkowana nie tylko kompetencjami menadżerskimi, ale przede wszystkim doświadczeniem i wiedzą. Duże znacznie ma również znajomość branży, lokalnego rynku a także własne pomysły, które mogą mieć wpływ na rozwój placówki. Aczkolwiek na pierwszym miejscu stawiana jest wiarygodność finansowa kontrahenta. W tym celu następuje weryfikacja statusu franczyzobiorcy w BIK lub BIG.

Wymagania franczyzodawców

Bardzo istotne jest, aby franczyzobiorca zdawał sobie sprawę, na czym polega ogólna specyfika rynku w branży bankowej! Jeśli jesteś typowym inwestorem, najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie ze wsparcia rzetelnej osoby, której bez żadnych obaw można powierzyć prowadzenie placówki. Pamiętaj, wybierając partnera franczyzowego warto zwrócić uwagę na sytuacje finansową firmy oraz analizę rynku i ofert systemów partnerskich. Powinieneś wiedzieć, że dużą rolę odgrywa również lokalizacja, w której partner franczyzowy zamierza otworzyć palcówkę. Warto dodać, iż oddziały które są zlokalizowane w atrakcyjnym położeniu, w bliskiej odległości od sklepów, galerii handlowych, parkingów oraz w miejscach o dużym natężeniu ruchu pieszych, mają zdecydowanie większe szanse na powodzenie w przyszłości!

Więcej o franczyzodawcach i franczyzobiorcach dowiesz się z artykułu jak stworzyć franczyzę – sprawdź!

Początek działalności franczyzowej – co warto wiedzieć?

Każdy franczyzobiorca musi na samym początku dokładnie sprecyzować wszystkie swoje oczekiwania jeśli chodzi o partnera franczyzowego! Zastanawiasz się dlaczego jest to tak ważne? Należy bowiem rozważyć i przemyśleć wszystkie kwestie, które są związane z lokalizacją oraz szczegółowo sprawdzić warunki umowy i inne prawne aspekty działalności. Co istotne? Umowa franczyzowa w praktyce oznacza, że formę prawną obowiązuje tylko kodek cywilny i spółek handlowych. Czy wiesz, ze system partnerski, który opiera się na umowie franczyzowej wymaga od franczyzobiorcy prowadzenia działalności według określonej współpracy w umowie. Franczyzobiorca wykorzystuje znak towarowy franczyzodawcy, a takie rozwiązanie jest z kolei zobowiązujące dla obu stron.

Zarówno franczyzodawca jak i franczyzobiorca muszą liczyć się z możliwością strat finansowych w przypadku porażki! Z tego też powodu decyzja o podjęciu współpracy powinna być dokładnie przemyślana przez obie strony. Jest to bardzo istotne, bowiem odpowiednio przemyślana strategia biznesowa dają szansę na osiągniecie sukcesu!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here