Wybranie kierunku studiów nie jest łatwe. Wiele osób działa pod wpływem impulsu i nagle okazuje się, że to nie jest miejsce dla nich. Można wymieniać wiele osób, które spędzają dużo czasu przy komputerze i jaki kierunek studiów wybrały? Informatykę tylko coś, co jest jednym z najtrudniejszych kierunków, jakie można wybrać. Matematyka jest na najwyższym możliwym poziomie, a zatem zastanówmy się czy jest to coś dla nas. Jeśli nie lubimy matematyki to tam zgadniemy w pierwszych tygodniach. Nie będą musieli nas wyrzucać po pół roku my sami wcześniej damy sobie spokój.

Nie wybieramy kierunku studiów, który jest modny. Dlaczego? W ten sam sposób pomyśli mnóstwo osób i później nie będzie dla Was wszystkich pracy. Lepiej wybrać coś mniej popularnego, a wtedy szanse na znalezienie pracy są o wiele większe. Bardzo ważne jest żeby interesować się tym, co chcemy studiować. Wtedy wiemy, że nam się to podoba i tylko pogłębiamy swoją wiedzę. Jeśli wybieramy stosunki międzynarodowe, ale tak naprawdę polityka jest na obca to, po co ktoś taki tam się znajduje? Zajmuje tylko miejsce innym i nic dobrego z tego nie wyniknie. To, dlatego zanim wybierzemy na dobre studia trzeba będzie się zastanowić.

Myślmy wtedy bardzo intensywnie, analizujmy i sprawdzajmy, co może nas zainteresować, a co nie. Jeśli dokonamy niewłaściwego wyboru to zamiast pracować w zawodzie będziemy siedzieć na kasie w supermarkecie. Nie po to tracimy te kilka lat żeby teraz w ten sposób skończyć. Nasze plany i marzenia były całkowicie inne, ale właśnie przy wyborze studiów poszło coś nie tak jak trzeba. Dzisiaj tego żałujemy, ale nie ma czasu na naprawę tego, co się stało.

Jak skutecznie wybierać kierunek studiów?

Warto zrobić sobie specjalne testy zawodowe. Wtedy wiemy czy nadajemy się do tego zawodu czy nie. Wybieramy stosowny kierunek i na pewno będziemy się dzięki temu czuć bardzo dobrze. Takie testy można zrobić sobie za darmo przez Internet, ale można również udać się do specjalisty. Sami wybieramy to, co nam odpowiada, bo dla nas najważniejszy jest efekt końcowy. Wtedy, kiedy wybierzemy kierunek studiów i widzimy, że to naprawdę nas interesuje to wiemy, że dobrze, że poszliśmy do kogoś, kto nas w odpowiedni sposób ukierunkował.

Kierunek studiów to nasza przyszłość. Za mało poświęcamy temu uwagi, a później za dużo mówimy o tym jak nam jest źle. Trzeba robić to, co się lubi, a wtedy nie jest to ciężka praca tylko czysta przyjemność. Właśnie o to nam powinno chodzić i musimy zrobić wszystko żeby nasz cel został osiągnięty.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here