Dzisiejsze studia to nie te sprzed lat. Dzisiaj przez to, że jest problem z kandydatami na studia to poziom się zmniejsza. Oznacza to, że mając nawet tytułu magistra wiele osób nie nadaje się do wykonywania swojego zawodu. Wiele osób wybiera dzisiaj studia, bo na ten sam kierunek poszli ich znajomi. To nie jest najlepsze rozwiązanie, bo nas może to w ogóle nie interesować i tak naprawdę stracimy te pięć lat. Studia same w sobie to ciekawa przygoda. Nie zawsze jest tak jak to widzimy w telewizji, że to jedna wielka impreza. Niestety realia bywają bardzo różne i wszystko będzie zależne od tego gdzie studiujemy.

Jeśli chcemy zostać prawnikami albo mamy prestiżową uczelnie to nie ma tutaj czasu na zabawę. Musimy przez te wszystkie lata studiować i to bardzo pilnie, bo tylko najlepsi mają szanse na utrzymanie. To, dlatego jeśli chcemy wybierać dla siebie studia to trzeba się zastanowić czy zależy nam tylko na tym żeby mieć papierek i żeby rodzina nie mówiła, że nie mamy wyższego wykształcenia czy raczej chcemy mieć coś wartościowego.

Jeśli to drugie nas interesuje to trzeba będzie nieco bardziej przyłożyć się do wybrania uczelni, która nas może zainteresować. Musimy sobie uświadomić wreszcie to, że uczelnia to nie jest coś obowiązkowego. Potrzebni też są fachowcy z zawodowych szkół. Nie każdy nadaje się na studia i nie każdy powinien mieć wyższe wykształcenie. Jeśli nie jest nam to potrzebne to może lepiej byłoby przez te pięć lat zbierać doświadczenie? Wtedy zarobimy o wiele więcej od takiej osoby, która teraz jest na studiach. Warto właśnie w tych kategoriach o tym pomyśleć.

Nasze studia

Możemy wśród swoich znajomych spotkać takie osoby, które studiują nawet na dwóch kierunkach na raz. Czy to ma sens? Żadnego sensu to nie ma, bo w żadnych z tych kierunków nie dają z siebie wszystkiego. Trzeba zrobić sobie test zawodowy, a wtedy będziemy wiedzieć, jakie studia są dla nas lepsze i na ten kierunek pójdziemy. Mało, kiedy się na to decydujemy, dlatego studiujemy coś, co nie jest dla nas w ogóle przydatne.

Właśnie tak to wygląda w praktyce, a zatem zastanówmy się nad tym, co chcemy robić i pod tym kątem wybierajmy studia. Wtedy samo studiowanie nawet, jeśli nie będzie łatwe to będzie nam dawało satysfakcje. Wybierając niewłaściwy kierunek będziemy się męczyć i ostatecznie nawet, jeśli uda nam się ten kierunek ukończyć to pracować w tym zawodzie nie będziemy. Zajmowaliśmy przez ten czas tylko miejsce komuś, kto się do tego nadawał o wiele lepiej od nas, tak to właśnie wygląda.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here