Tak naprawdę nie jest łatwo przewidzieć kierunki, które za pięć czy dziesięć lat będą popularne i które dadzą studentowi pracę. Dawniej był już taki czas, że super kierunkiem było zarządzanie i marketing. Co takie studia dawały? Tak naprawdę nic, ale ludzie szli na nie, bo były modne. Dzisiaj te osoby siedzą na kasie w supermarkecie, bo straciły jedynie czas. Czasami warto pomyśleć trochę dłużej nad tym, jakie studia wybrać, a wybierzemy coś wartościowego. Obecnie takim zawodem, który z roku na rok zyskuje coraz więcej jest spedytor. Musimy tylko mieć świadomość jednego, że w przypadku przyszłościowych kierunków wiele osób je wybiera.

To oznacza, że dzisiaj nie jest łatwo znaleźć spedytora, ale zanim my ukończymy studia to może ich być dziesiątki tysięcy i każdy z nich będzie szukał pracy. Takim kierunkiem studiów, który zawsze się przydaje jest programista. Niestety to kierunek zarezerwowany dla osób, które mają ogromną wiedzę matematyczną. Nie da się nie znać na matematyce i studiować cokolwiek związanego z informatyką. Bardzo potrzebni będą ludzie, którzy kończą finanse. Takie osoby od zawsze dostawały pracę, dlatego i my możemy mieć na to szanse. Warto ją wykorzystać. Problem w tym, że często idziemy na studia na kierunek, który kompletnie nam nie pasuje.

Jest przyszłościowy, ale my nie chcemy w tym zawodzie pracować, a jeśli już nawet będziemy to specjalistami nigdy nie będziemy. Wiele osób ma właśnie takie problemy, dlatego wybór studiów to poważna decyzja na całe życie. Można oczywiście zrobić kolejny fakultet, ale na to trzeba kolejnych dwóch lat, a czy my tyle mamy? Na pewno chcemy skończyć studia i znaleźć w miarę dobrze płatną pracę. Tylko odpowiednie wykształcenie nam daje takie szanse.

Szukamy czegoś odpowiedniego

Najlepiej będzie szukać informacji o popularnych kierunkach w Internecie. Nie kierujmy się jedną czy dwoma stronami tylko kilkoma. Wtedy wyciągniemy wnioski czy to są tylko artykuły same dla siebie czy naprawdę jest to podparte jakimiś badanami. Może wtedy nam się troch rozjaśni i będzie można wybrać sobie taki kierunek, jaki jest dla nas najbardziej odpowiednie. Kierunków jest naprawdę bardzo dużo, ale im wybieramy coś bardziej ogólnego tym trudniej będzie nam znaleźć w tym zawodzie prace.

Trzeba kształcić się kierunkowo i wtedy pracodawca wie, że jesteśmy do tego dobrze przygotowani. Oczywiście poza wiedzą, którą zdobywaliśmy na studiach bardzo potrzebne będzie doświadczenie, ale to już będziemy zdobywać, kiedy zgłosimy się do pracodawcy i zechce nas zatrudnić.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here