Niektóre salony są duże, specjalnie zaprojektowane w taki sposób, by domownicy korzystający z pomieszczeń mogli robić różne rzeczy i jednocześnie wspólnie spędzać czas. Salony o większym rozmiarze wymagają zastosowania odpowiedniego oświetlenia. Poza światłem sufitowym można zdecydować się m.in. na kinkiety.

Urokliwe oświetlenie ścienne

Kinkiet wewnętrzny daje klimatyczne, ale niejednokrotnie całkiem mocne światło. Jeśli w salonie funkcjonuje coś takiego jak kącik do czytania, ten typ oświetlenia będzie idealny. Można zapewnić dużo wygody osobie czytającej, montując kinkiet na ścianie. Dzięki temu światło może padać wprost na książkę, a nie, jak w przypadku lampy, z lewej lub prawej strony.

Trudno odmówić kinkietom uroku. Wybór efektownych opraw sprawi, że kącik do czytania pozwoli od razu wprowadzić się w marzycielski nastrój. W sprzedaży jest mnóstwo opcji klasycznych, oryginalnych, w stylu steampunk itd., każdy znajdzie coś dla siebie. Oświetlenie w kąciku może mieć zupełnie inny styl, niż w pozostałej części salonu.

Kinkiety a zdrowie oczu

Niektórzy mogą zadawać sobie pytanie, czy kinkiet wewnętrzny na pewno zagwarantuje wystarczająco dużo światła, zwłaszcza że kojarzy się z raczej rozproszonym, nastrojowym blaskiem. Są różne kinkiety i można dobrać taki, by idealnie spełniał swoją funkcję. Niektóre pozwalają kierować światło w dół, inne w górę itd.

Na pewno dzięki kinkietom można lepiej doświetlić poszczególne części pokoju. Czytanie w kącie dużego salonu, gdzie jest jeden duży żyrandol, też nie będzie zdrowe dla oczu. Wyposażenie się w kinkiety ścienne pozwoli zachować dobre warunki do czytania niezależnie od położenia.

Montaż kinkietów w salonie

Decydując się na kinkiety warto wiedzieć, że można je zainstalować dosłownie w każdej chwili. Przeważnie robi się to wykorzystując istniejące już w ścianach przewody, ale elektryk może bez problemu dociągnąć przewód w wybrane miejsce.

Warto tak umieścić kinkiety, by spełniały one określoną rolę. Te nad fotelem, w którym usiądzie osoba z książką, powinny rzucać dość jasne światło. Zawsze dobrą opcją jest możliwość regulacji, bo jeśli światło okazuje się zbyt ostre, można to zniwelować.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here