Odpowiednie przygotowanie się do egzaminu ósmoklasisty to nie lada wyzwanie. Nie można jednak panikować i należy opracować plan jak rzetelnie przygotować się do testów. Możliwości jest wiele. Każdemu uczniowi będą odpowiadały inne metody, jednak jest parę prostych trików, które mogą przyśpieszyć naukę i sprawić, że wynik końcowy w pełni usatysfakcjonuje młodego człowieka.

Jak można się przygotowywać się do egzaminów ósmoklasisty?

Przede wszystkim należy uczyć się systematycznie. Przyswajanie materiału w małych częściach daje o wiele lepsze rezultaty niż uczenie się wszystkiego na raz. Dobry harmonogram to podstawa. Codzienne powtarzanie zagadnień, nawet jeżeli poświęcimy na to tylko kilkanaście minut dziennie, będzie nieocenione.

Na nic zda się też przysłowiowe „wkuwanie”. Kluczem do sukcesu jest rozwiązywanie zadań matematycznych czy rozpisywanie reakcji chemicznych. To wtedy poprzez wykorzystanie wzorów i definicji w praktyce najłatwiej jest o przyswojenie materiału.

Arkusze egzaminacyjne ósmoklasisty z języka obcego nie sprawią problemu, jeżeli uczeń szkoły podstawowej przyswoi słownictwo oraz zrozumie zasady gramatyczne języka. Przydatne może tu okazać się repetytorium ósmoklasisty – przygotuje ono do egzaminu od strony zarówno leksykalnej jak i gramatycznej. Dobrym pomysłem są też tak zwane fiszki, czyli małe kartki ze słówkami w języku obcym na jednej stronie oraz z tłumaczeniem na język polski na drugiej.

Jak można ułatwić sobie zadanie jakim jest satysfakcjonujące zdanie egzaminu?

Po pierwsze na podorędziu musimy mieć podręczniki dla ósmoklasisty. To tam zawarty materiał obejmuje też powtórki z poprzednich lat. Korzystając z nich uczeń będzie mógł porządkować i systematyzować wiedzę. Oprócz tego warto zaopatrzyć się w vademecum, które wiedzę prezentuje w bardzo czytelny i rzeczowy sposób, zwracając uwagę na najważniejsze zagadnienia. Egzamin ósmoklasisty będzie kosztował młodzież dużo mniej stresu, jeżeli pójdą na niego właściwe przygotowani, a gwarantują to odpowiednie pomoce naukowe, podręczniki oraz metody przyswajania materiału.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here