Urządzasz biuro, a może szukasz nowego pracownika do zespołu? Koniecznie zapoznaj się z 3 kluczowymi elementami, na które praktycznie każdy pracownik zwraca uwagę. Jeśli nie ma ich w twoim biurze, powinieneś zadbać o ich obecność lub doposażenie. Sprawdź, co to za rzeczy, które są tak ważne dla pracownika!

Zobacz też: http://www.gautama.pl/wyposazamy-biuro-co-powinno-sie-w-nim-znalezc/

Stanowisko pracy

Z miejscem pracy jest bardzo różnie. Otóż każdy pracownik, który już jest w firmie jest w stanie ocenić, jakość stanowiska pracy – czy jest wygodny fotel, czy sprzęt działa prawidłowo, czy biurko jest ustawione właściwie pod kątem światła itd. Oczywiście na każde sygnały ze strony pracownika, że coś jest nie tak należy reagować. Każda poprawa stanowiska przekłada się na jakość pracy, także warto dbać o to, aby stanowisko zawsze było wygodne dla pracownika.

Jeśli natomiast chodzi o pracownika nowego to nie zawsze ma on możliwość zapoznać się ze stanowiskiem pracy, a warto o to zadbać zwyczajnie proponując mu jego obejrzenie lub zaprosić go i pokazać. Wielu pracowników samemu chce teraz zobaczyć, w jakim miejscu będzie pracować i jeśli takie pytanie pada z ust pracownika to jest to znak, że pracownik jest świadomy i ceni sobie wygodę na stanowisku.

Dobra kawa

Nie każdy jest miłośnikiem kawy, natomiast każdy pracownik na pewno ceni sobie miejsce, w którym będzie mógł zjeść obiad i spędzić przerwę obiadową. Jeśli twoja firma jest sporych rozmiarów pod kątem ilości pracowników, a kuchnia jest mała i urządzona na zasadzie, aby tam wejść, wziąć coś i wyjść, i nie daje swobody i komfortu niezbędnych do spożycia posiłku, to może to być kłopotliwe. Nie ma nic gorszego dla pracownika, który np. nie może zjeść posiłku, bo akurat jest zajęta kuchnia i musi czekać, aż ta się zwolni, bo jest na tyle mała lub co rusz ktoś zjawia się tam po kawę, że zwyczajnie przekłada się to na jakość pracy.

Czas wolny

Mowa tutaj o z pozoru zwyczajnej przerwy w ciągu dnia. Niestety nie każda firma gwarantuje pracownikowi określoną ilość wolnego dnia w tych 8 godzinach pracy. Jest to często na zasadzie, że można zrobić sobie taką przerwę kiedy chcemy, a to oznacza że taką przerwę trudno wygospodarować, ponieważ ogrom pracy może powodować, że pracownik nie będzie w stanie takiej przerwy sobie zrobić, ponieważ uzna, że nie powinien skoro ma dużo rzeczy do zrobienia. Wiele miejsc pracy nie ma też tak naprawdę przestrzeni do zrobienia sobie przerwy, także często takie słowa o wolnym czasie są puszczane przez pracodawców jak na wiatr, a później negatywnie przekładają się na jakość pracy pracownika.

Przeczytaj też: http://www.3pytania.pl/pomysly-na-prezent-dla-taty/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here