Jest taki dział w przedmiotach matematyka i fizyka, jak obliczanie prędkości. Warto raz i dobrze przyswoić sobie wzór na prędkość, aby sprawnie rozwiązywać tego typu zadania. Sprawdź więc, jak rozwiązywać zadania, w których masz obliczyć prędkość i co wówczas uwzględnić.

Zobacz też: http://www.psfs.pl/jak-obliczyc-predkosc/

Dane niezbędne do obliczenia prędkości

W celu obliczenia prędkości (V) i wykorzystania wzoru na uzyskanie tej wartości, niezbędne są konkretne dane. Są to S = street = droga, T = time = czas. Literka S oznacza drogę, którą przejechaliśmy lub mamy zamiar przejechać. Z kolei T dotyczy czasu, jaki upłynął gdy przejeżdżaliśmy dany odcinek drogi. Może być jednak tak, że twoimi brakującymi danymi wcale nie będzie S i T, a na przykład S. Wówczas musisz pomnożyć czas i prędkość. Z kolei do obliczenia czasu musisz podzielić drogę przez prędkość. Jak już możesz się domyślić, aby wyliczyć prędkość powinieneś wartość przypisywaną dla drogi podzielić na wartość czasu. Możesz również skorzystać z gotowych kalkulatorów, dzięki którym uzyskasz praktycznie automatycznie gotowy wynik. Często zdarza się tak, że musisz wyliczyć prędkość, a masz podane inne dane niż te niezbędne do podstawienia pod wzór, czyli najpierw będziesz musiał wyliczyć dane, aby uzyskać wartość dla S i T, żeby w ogóle móc wykonać działanie. Wówczas niezbędne są do opanowania inne wzory.

Pomocne informacje

Ważne jest to, że faktyczna średnia prędkość podróży często odbiega od tej, jaka nam się wydaje, że jest. Załóżmy, że pokonujesz odcinek z punktu A do punktu B, na którym jedziesz zarówno drogą miastową, poza miastem, drogą ekspresową i autostradą. Możesz mieć wrażenie, że przez większość czasu jechałeś bardzo szybko, a tylko na sporadycznych odcinkach w mieście nieco wolniej. Po wyliczeniu średniej prędkości okazuje się potem, że wcale nie była ona tak szybka. Często też dochodzą korki, stanie na światłach i to również znacznie wpływa na obniżenie średniej prędkości, z jaką jechaliśmy.

Przeczytaj też: http://www.niezawal.pl/lampa-do-manicure-hybrydowego-lampa-led-czy-uv/

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here