Sporo nastolatków marzy o niezależności finansowej. Bardzo często tak zwane kieszonkowe nie pokrywa ciągle rosnących potrzeb młodego człowieka. Proszenie rodziców, co tydzień o dodatkowa gotówkę na zakup nowej koszulki, etui na telefon lub na lody z przyjaciółmi, nie sprawdzi się na dłuższą metę.

Zobacz też: http://trzypion.pl/jak-zarobic-pieniadze-w-wieku-13-lat/

Świetnym sposobem na zyskania uznania w oczach rodziców i znajomych jest zarobienie dodatkowej gotówki w uczciwy sposób. 

Jak to zrobić aby zarobić pieniądze na ekstra wydatki? 

Pierwszym i najprostszym sposobem na taką ekstra wypłatę jest poszukanie zajęcia we własnym otoczeniu. Może zacząć nawet od najbliższych domowników. Zapewne mamy lub tata chętnie docenią naszą inicjatywę zarobkowania, która będzie polegać na wykonaniu dodatkowych obowiązków.

Nie mówimy tutaj o codziennej pomocy w zmywaniu naczyń, czy też sprzątaniu własnego pokoju. Większość trzynastolatków ma swoje obwiązki i powinna włączać się rodzinne obowiązki nieodpłatnie. Na pewno nie jest dobrą metodą proszenie o pieniądze za wyprowadzenie psa na spacer, kiedy to pies został zakupiony głównie na prośbę nastolatka.

Jest jednak spora część obowiązków poza programowych, które możemy wykonać za umówioną kwotę. Może to być na przykład w sezonie letnim, koszenie trawnika, sprzątanie garażu lub piwnicy.

Robienie gruntownego porządku na strychu. Jeżeli zrobimy to naprawdę dokładnie i po wcześniejszym uzgodnieniu z domownikami na pewno nasza praca zostanie nagrodzona.

W podobny sposób możemy również poszukać odpłatnego zajęcia w najbliższym sąsiedztwie. Jeżeli nie chcemy być nachalni w oferowaniu swojej pomocy, możemy przygotować proste ogłoszenie, które rzucimy do skrzynek pocztowych swoich sąsiadów. Możemy w takim ogłoszeniu/ofercie zaznaczyć, których obowiązków możemy się podjąć. 

Każdy 13 latek potrafi sporo rzeczy w których czuje się mocny. 

Dla jednych będzie to przeprowadzenie porządków, wyprowadzenie psa na spacer dla innych osób mogą to być proste prace ogrodowe, mycie samochodu lub pomoc w opiece nad młodszymi dziećmi.

Warto w takim ogłoszeniu zaznaczyć, że nasza pomoc wiązać się będzie z ustaleniem zapłaty.  Czasem bowiem może się zdarzyć, że nasza oferta pomocy w obwiązkach może być odczyta jak bezinteresowna forma pomoc. Takie działania również możemy podejmować, jednak gdy szukamy odpłatnego zajęcia najlepiej jest ustalić warunki finansowe zaraz na początku aby uniknąć nieporozumień.

Przeczytaj też: http://www.valhalla.pl/domowa-siec-wi-fi-z-wlasnego-laptopa/

[Głosów:3    Średnia:1.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here