Twórcza blokada to problem, który dotyka nie tylko osoby związane z branżą kreatywną, ale również te, które lubią spędzać wolny czas na tworzeniu czegoś samodzielnie. Może być rano na przykład utwór muzyczny, obraz lub jakaś robótka ręczna. W czym przejawia się taka blokada? Nie możemy wówczas wykonać żadnego ruchu, który sprawi że cokolwiek nam wyjdzie, pomimo naszego doświadczenia. W głowie pojawia się pustka i nie wiemy co z tym zrobić. Jak sobie z tym poradzić? 

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/tworzczy-kryzys/

Kilka dni na zebranie myśli 

Jeżeli chodzi o tworzenie, jest to taki proces, który wymaga od nas tego, że będziemy w stanie się mu oddać. W momencie kiedy w głowie pojawia się pustka jest to znak dla nas, że potrzebne nam są chwilę odpoczynku na złapanie oddechu i zaczerpnięcie inspiracji. 

Dzięki temu, że zregenerujemy swoje siły, będziemy mogli z podwójną dawką energii i otwartą głową ruszyć do działania, które dzięki takiemu detoksowi będzie z pewnością owocne. 

Odzyskaj swoją wenę na nowo

Otwarty umysł i wznowione chęci do działania nie są jedynymi czynnikami tego procesu. Ważna jest przede wszystkim inspiracja. Jak znaleźć ją na nowo? W tym z pewnością pomoże nam oglądanie motywujących filmików oraz wrócenie do swoich dawnych prac i zaczerpnięcie z nich najwięcej ile można. Przekonaj się sam! 

Presja odesłana w zapomnienie

Presja z pewnością nie jest sprzyjająca w momencie tworzenia. Nie możemy nakładać na siebie i zbyt dużo. Owszem istnieje taka, która może zmotywować nas do działania, ale jest również taka, która może wprowadzić nas w niepotrzebny stres oraz wytrącenie od działania. Jest to całkowicie zbędne. Pamiętajcie o relaksie i twórzcie to, co będzie dla was czymś niesamowitym. Do dzieła!

Zobacz też: http://tekstyle.pl/gdzie-oddac-stare-ubrania/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here