Właśnie stoisz przed decyzją o wzięciu pierwszego kredytu w swoim życiu? To z pewnością nie tylko bardzo emocjonujące, ale także stresujące wydarzenie, które może rodzić wiele pytań i wątpliwości. Wybór odpowiedniego produktu finansowego może okazać się trudny, a na Twojej drodze mogą pojawić się także trudności związane z brakiem historii kredytowej. Postaraj się jednak nie przejmować, dziś podpowiemy Ci jak otrzymać pierwszy kredyt, na co powinieneś zwrócić szczególną uwagę i co zrobić, zanim jeszcze podpiszesz swoją pierwszą  umowę kredytową.

Pierwszy kredyt – kiedy jest na to najlepszy czas?

Wiele osób zastanawia się nad tym, kiedy jest najlepszy moment na to, aby wziąć swój pierwszy kredyt. Nie brakuje osób które powiedzą Ci, że jak najszybciej, aby budować historię kredytową. Są też tacy, którzy poradzą Ci, aby odkładać to w czasie i nie zaczynać dorosłego życia z trwającym kilka lat zobowiązaniem finansowym na karku. Tak naprawdę oba te spostrzeżenia można uznać za słuszne, jednak to Ty powinieneś wiedzieć, czy jesteś już gotowy na to, aby wziąć swój pierwszy kredyt w banku.

Banki udzielają kredytów osobom, które są pełnoletnie i tak naprawdę o swoje pierwsze zobowiązanie możesz wnioskować już po osiemnastych urodzinach. Nie oznacza, to jednak, że wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie, do całego procesu należy się dobrze przygotować. Osiemnastolatek osiemnastolatkowi nierówny, w momencie, gdy jedna osoba będzie mogła pochwalić się już umową o pracę i dochodem, druga dalej będzie się uczyć, mieszkać z rodzicami i nie wykazywać żadnych dochodów.

Jak wybrać odpowiedni pierwszy kredyt?

Osoby, które dopiero po raz pierwszy mają styczność z kredytami, mogą mieć problem ze zrozumieniem niektórych pojęć oraz produktów, które znajdują się w ofercie banków. To całkiem normalne i nie powinieneś się tym przejmować. Warto jednak poważnie zastanowić się nad tym, jakiego typu kredytu potrzebujesz oraz na jak długo. Nie powinieneś także bagatelizować kwestii umowy, a jej dokładne przeczytanie jest koniecznością.

Na sam początek możesz wnioskować o kredyt gotówkowy na niedużą sumę. Pozwoli Ci to zacząć budować historię oraz zdolność kredytową, a jednocześnie da szanse na spełnienie marzenia np. o kupnie wymarzonego laptopa lub wyjeździe za granicę. Kluczowe są też parametry danego kredytu, zwróć uwagę na:

– kwotę kredytu,
– okres kredytowania,
– oprocentowanie,
– prowizję,
– ubezpieczenia,
– RRSO,
– dodatkowe opłaty np. za wcześniejszą spłatę kredytu.

Porównując ze sobą kilka kredytów, staraj się, aby były one identyczne pod względem wysokości oraz okresu kredytowania, wtedy otrzymasz najbardziej wiarygodne wnioski. Teraz może Ci się wydawać, że to bardzo skomplikowane jednak tak naprawdę, łatwo jest rozpoznać, który kredyt Ci się opłaci, a który nie.

Pierwszy kredyt – gdzie złożyć wniosek?

Na sam początek możesz pójść do banku, w którym masz otwarte konto osobiste. Będąc już klientem danej placówki, masz duże szanse na to, że otrzymasz swój pierwszy kredyt na atrakcyjnych warunkach. Jeśli jednak okaże się, że Twój bank nie ma Ci nic ciekawego do zaproponowania, to nie przejmuj się i szukaj dalej. Pomocne okażą się porównywarki internetowe, w których zebrane są różne oferty, z kilkunastu instytucji. Wpisując swoje preferencje, możesz z łatwością odszukać kredyt, który najbardziej odpowiada Twoim potrzebom w danym momencie.

Pierwszy kredyt a wymagania banków

Aby uzyskać kredyt gotówkowy niezbędny będzie Ci dowód osobisty, którym potwierdzisz w banku swoją tożsamość. Niezbędne może okazać się też zaświadczenie o dochodach, dlatego warto jest mieć je przy sobie, już na pierwszej wizycie w placówce banku. Musisz też wiedzieć, że Twój pierwszy kredyt nie będzie wysoki ze względu na brak historii kredytowej. Osoby bardzo młode, bez stałego zatrudnienia i dochodów mają niestety małe szanse na otrzymanie pieniędzy. Bank minimalizuje ryzyko niespłacenia długu przez klienta dlatego taka osoba, jest dla niego mało wiarygodna. Jeśli jednak masz stałe zatrudnienie, regularne dochody i nie jesteś dłużnikiem, to masz spore szanse na niewielki kredyt na sam początek Twojej przygody z produktami finansowymi.

Pierwszy kredyt z pomocą specjalistów

Osoby, które dopiero stoją przed decyzją o wzięciu swojego pierwszego kredytu, mogą skorzystać z pomocy doradców Habza Finanse. Pomogą Ci oni uzyskać Twój pierwszy kredyt na dobrych warunkach, który nie obciąży znacząco Twojego budżetu. Zachęcamy do odwiedzenia strony https://habzafinanse.com.pl/, na której dowiesz się więcej o kredytach, a także zyskasz fachową pomoc, dzięki której łatwiej Ci będzie poznać specyfikę instytucji finansowych.

Uzyskanie kredytu na własną rękę może być nie tylko trudne, ale także zakończone niepowodzeniem. Mając do dyspozycji doradców, z fachową wiedzą możesz mieć pewność, że cały proces wnioskowania o kredyt przebiegnie bezproblemowo i co najważniejsze – skończy się powodzeniem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here