Czasami wydaje ci się, że jesteś wprost idealnym kandydatem na wybrane stanowisko. Dostrzegasz tę jedną wyjątkową ofertę pracy wśród tysięcy innych ogłoszeń i wiesz, że to nie przypadek, że ukazała ci się ona właśnie teraz. Jesteś wprost przekonany o tym, że tę pracę na pewno dostaniesz. Czym prędzej odpowiadasz więc na ogłoszenie i z niecierpliwością czekasz na wiadomość zwrotną, by… albo w ogóle jej nie otrzymać, albo przeczytać w niej o odrzuceniu twojej kandydatury. No ale jak to? Dlaczego ta praca w Płocku, która teoretycznie idealnie do ciebie pasowała, nie mogła stać się twoją rzeczywistością? Otóż swoim postępowaniem sam mogłeś doprowadzić do tego, że wprost nie byłeś w stanie jej zdobyć. Na oferty pracy też trzeba odpowiadać we właściwy sposób. Naucz się to robić, a już żadne wartościowe stanowisko nie przejdzie ci obok nosa.

Stwórz CV, na które chce się patrzeć

Teoretycznie ten aspekt wizualny CV powinien odgrywać drugą rolę. Dużo ważniejsze jest to, co się w nim znajdzie, dlatego sporo czasu poświęciłeś na to, by odpowiednio ułożyć i napisać wszystkie te informacje, które chciałbyś przekazać rekruterowi, aby one zdołały udowodnić mu, że naprawdę jesteś wartościową osobą gotową do ciężkiej i aktywnej pracy. Zawartość to jednak nie wszystko. Ludzie wciąż oceniają książki po okładce, więc może zdarzyć się i tak, że kiepsko prezentujące się CV zostanie odrzucone już w przedbiegach, nawet zanim się do niego spojrzy, a stanie się tak wyłącznie z powodu jego gorszego wyglądu. Zadbaj o ten aspekt wizualny. A już absolutną podstawą jest to, by CV było czyste, schludne i niewygniecione, jeżeli zanosisz je do biur i miejsc pracy samodzielnie. Czasami warto nawet zapłacić komuś za stworzenie życiorysu. Nie jest to droga usługa, a dzięki niej zyskujesz piękne i profesjonalne CV, które pozostaje już z tobą na zawsze (potem możesz je ewentualnie delikatnie modyfikować, jeżeli tylko dojdzie do tego, że pewne podane w nim informacje przestaną być aktualne i zgodne z rzeczywistością).

Dużo ofert pracy w Płocku znajduje się na stronie Gowork Płock – praca

Podkreśl swoje wyjątkowe umiejętności

Tak to już jest, że każdy człowiek zapamiętuje te najbardziej absurdalne fakty, abstrakcyjne sytuacje i różnego rodzaju ciekawostki. Jeżeli twoje CV będzie zbyt sztywne, najprawdopodobniej rekruter nie zatrzyma się przy nim na dłużej. Oczywiście nie możesz dać się za bardzo ponieść fantazji, jednakże wskazane jest to, by nieco ubarwić te suche fakty i pokazać coś, czym inni nie mogą się pochwalić. CV może być nieco inne w zależności od tego, na jakie oferty pracy w Płocku chcesz odpisywać. Jeżeli starasz się o wysokie i poważne stanowisko, rzeczywiście nie powinieneś przesadzać z luźnym stylem i powinieneś raczej trzymać się pewnych schematycznych rozwiązań, ale jeśli masz zamiar zdobyć pracę w pracowni artystycznej, możesz już znacznie bardziej zaszaleć z formą tekstu czy jego oprawą graficzną. Myśl więc, do kogo chcesz trafić i na kim konkretnie chcesz zrobić wrażenie. Nie poprzestawaj też nigdy na stworzeniu samego CV. Nawet jeśli ogłoszenie wskazuje na to, że list motywacyjny nie jest niezbędny, zawsze lepiej go jednak przesłać, bo praktycznie w każdym przypadku jest on pozytywnie odbierany przez pracodawców i rekruterów.

Przygotuj się do rozmów rekrutacyjnych

Na kolejnym etapie, gdy otrzymasz pozytywne odpowiedzi na swoje zgłoszenia, będziesz musiał włożyć cały swój wysiłek w przygotowanie się do czekających cię rozmów rekrutacyjnych. Przygotuj się do nich tak dobrze, jak tylko potrafisz. Spróbuj stworzyć sobie obraz tego, jak taka rozmowa rekrutacyjna mogłaby wyglądać w rzeczywistości i przeprowadź ją z samym sobą lub poproś o pomoc bliskich – druga osoba może zadawać ci różne pytania, podczas gdy ty będziesz na nie odpowiadać. Musisz być przygotowany na różne zagwozdki. Stwórz więc sobie listę takich prawdopodobnych pytań i następnie do każdego z nich przygotuj solidną pełną odpowiedź, a następnie ją przećwicz, starając się brzmieć jak najbardziej naturalnie. Pamiętaj też, że pracodawcy i rekruterzy zwracają uwagę na różnego rodzaju niuanse. Jeżeli twoja postawa wskazuje jedynie na twoją niepewność i nieśmiałość, już z tego tytułu tracisz na wstępie kilka cennych punktów, które mogą wręcz uniemożliwić ci przejście do następnego etapu. Staraj się zatem być pewny siebie. Odpowiadaj na pytania w sposób zdecydowany. Nawet jeśli nie masz w sobie tej naturalnej odwagi, pewność siebie zawsze możesz po prostu udawać, tak jak gdybyś był aktorem.

Uwierz w siebie

Nie jest jednak powiedziane i nie możesz tego założyć, że w przypadku zastosowania się do powyższych rad natychmiast zdobędziesz świetną pracę. Po prostu różnie z tym bywa. Wysokie zarobki w Płocku są dla ciebie możliwe do osiągnięcia, ale zwykle nie od razu, dlatego może zdarzyć się tak, że początkowo będziesz musiał pogodzić się z pracą za najniższą krajową. Nie traktuj tego jak porażki, a raczej potraktuj to jak sposób na zyskanie cennego doświadczenia. Im więcej lat przepracujesz, tym większa szansa na to, że ktoś cię wkrótce zauważy i zaoferuje ci jakieś lepsze stanowisko.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here