Pamięć RAM znajduje się w wielu urządzeniach elektronicznych codziennego użytku jak komputer, laptop czy telefon. Bez niej nie udałoby się aktywnie korzystać z tych urządzeń. Pomimo tego, że codziennie z niej korzystamy wiele osób nie wiem czy jest RAM. Zapaleni gracze komputerowi znają się na tym ponieważ jest to niezbędne do wysokiej jakości rozgrywki.

Przeczytaj też: http://www.synat.pl/co-to-jest-pamiec-ram-i-jaka-wielkosc-wybrac-do-gier/

Do czego służy pamięć RAM?

Pamięć RAM to nic innego jak tymczasowy zapis danych, są to informacje z programów, które są aktualnie użytkowane bądź innych procesów, które wykonuje urządzenie. Często można się spotkać również z nazwą pamięć główna ponieważ to właśnie od tego rodzaju pamięci uzależniona jest szybkość komputera czy telefonu. Jeśli laptop zacina się przy kilku otwartych zakładkach w przeglądarce oraz otwieraniu innych programów oznacza to, że RAM jest niewystarczający.

Jaka pamięć podręczna jest odpowiednia do pracy?

Jeśli szukamy komputera lub laptopa do pracy biurowej, w której będziemy głównie operować na mailach, pakiecie Microsoft Office oraz przeglądarce internetowej to wystarczy pamięć RAM w przedziale od 1600 MHZ do 1866 MHZ. Te same specyfikacje są odpowiednie jeśli szukamy komputera do użytku prywatnego, na którym będzie głównie dokonywać zakupów internetowych, czytać portale internetowe, oglądać filmy czy seriale oraz korzystać z pakietu Microsoft Office.

Osoby, które zajmują się profesjonalnie grafiką, montażem filmów, programowanie itp. dziedzinami powinny mieć większą kość RAM niż 1866 MHZ. Jedną z najbardziej idealnych wielkości jest 3000 MHz.

Pamięć RAM dla gracza

Zarówno zapaleni gracze jak i profesjonaliści, którzy potrzebują szybkiego i sprawnego urządzenia do codziennej pracy powinni zwrócić dużą uwagę na to jak dużą pamięć posiadają. Warto pamiętać, że jeśli okaże się niewystarczająca zawsze można ją dokupić. Dotyczy to nie tylko komputerów stacjonarnych, ale także laptopów.

Kostka pamięci RAM to niewielki koszt, ceny dobrych urządzeń zaczynają się już od 80 zł. Liderem w branży jest GOODRAM, który oferuje wysokiej jakości sprzęt zarówno do komputerów stacjonarnych jak i laptopów.

Zobacz też: http://www.mediaboss.pl/czym-jest-procesor-i-do-czego-sluzy/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here